.

рк автомобил гас baja НОВИ II гориво линија истекување на нафта резервоарот за 1/5 HPI BAJA 5B Делови ROVAN КМ
Свеж

рк автомобил гас baja НОВИ II гориво линија истекување на нафта резервоарот за 1 / 5 HPI BAJA 5 B Делови ROVAN КМ

2 парчиња EMAX 5.8 G Пагоди II SMA Слика Предавателот Антена LHPC /RHPC 50ММ/80MM TX за РК FPV Трки Летало Racer Q20475/8
Свеж

2 парчиња EMAX 5.8 G Пагоди II SMA Слика Предавателот Антена LHPC / RHPC 50ММ / 80 MM TX за РК FPV Трки Летало Racer Q20478Најновите EMAX Пагоди II LHPC / RHPC Предавателот Антена за FPV РК Racer летало , 360 степени виткање , Па лесно , повеќе забава .Опис : Производ оглас : 2 парчиња 50mm или 80mm Предавателот Антена ( LHPC / RHPC опции )Спецификации :

HSP РК 1/10 11184 & 11119 Диференцијални Челик Метал Главните Опрема 64T Мотор Менувач 26T
Свеж

Карактеристики : 100% Сосема НовДел No : 11119 + 11184Дел Име : Моторни Опрема(17 T) + Мотор Опрема(64 T)Содржи : 2Ве молиме обратете се до вашиот настава за дел број и сликаКоличина : исто како Слика.

800TVL Камера 150 Степен Cam за Kingkong Tiny6 Tiny7 Трки Quadcopter DIY FPV Racer Летало F20057
Свеж

800 TVL Камера 150 Степен Cam за Kingkong Tiny6 Tiny7 Трки Quadcopter DIY FPV Racer Летало F20057Spacifications : Погоден : Kingkong Tiny6 Tiny7 Трки Quadcopter DIY FPV Racer ЛеталоПакет оглас : 1 X 800 TVL Камера

Flysky Преземете Линија Кабел Кабел Конектор за T6 i6 CT6B Далечински Надградба на Firmware F20430
Свеж

Flysky Кабел за Податоци за да Даунлоадирате Линија Конектор за T6 i6 CT6 B TX Надградба на Firmware Бренд : Flysky Оригинални Одговара за FS T6 i6 CT6 B Temote КонтролерКоличина : 1 Парче

HSP 02150 Задните Анти-Клеча Плоча РК HSP 1/10 Скала На Патот Автомобил Оригинални Делови
Свеж

Карактеристики : 100% Сосема Нов Дел No : 02150Дел Име : Задните АнтиКлеча ПлочаСодржи : 1 Молиме обратете се на вашиот настава за дел број и сликаКоличина : исто како Слика.Се применуваат за : 94122,и така натаму.

yuanmbm 540/550/560 Моторни радијатор/Brushless мотор ладење делови/1/10 1/8 радијатор/DIY играчка додатоци/технологија модел делови
Свеж

Погоден за : 540 / 550 / 560 моторни / четка мотор ладење / brushless мотор ладење / 1 / 10 1 / 8 трамвај ладење Големина : внатре дијаметар : 34.6 mm Hight : 28mm Алуминиум дебелина : 2mm Материјал : Алуминиум легура повеќе делови и играчки,ве молиме vist мојата продавница :

8Pcs Топката Лежишта 5*11*4mm За РК Автомобили 1/8 1/10 Далечински Управувач Кабриолет Чудовиште Traxxas HPI Поврзани Axial HOBAO Redcat HSP
Свеж

Ние сме голем бизнис компанија, професионален производ тим.Ако ви треба голем број на производи, или треба и други производи...

HSP 02163 Алуминиум Легура Метална Шасија За 1/10 РК 4WD На Патот Лебдат Автомобили Летаат Риба 94122
Свеж

Карактеристики : 100% Сосема НовДел No : 02163Дел Име : ШасијаСодржи : 1Ве молиме обратете се до вашиот настава за дел број и сликаКоличина : исто како Слика.Се применуваат за : 94122,и така натаму.

50pair 3,5 мм Златен Куршум Банана Конектор Приклучок Со Заштитен Ракав За ESC Батеријата Мотор
Свеж

3.5 mm Златен Куршум Банана Конектор Приклучок Со Заштитен Ракав За ESC Батеријата Мотор3.5 MM стандардна банана главаЖенски Должина : 12.3 mmЖенски максимален надворешен дијаметар : 4.7 mmЖенски заварување устата дијаметар : 3.5 mmМашки должина : 12.7 mmМашки максимален надворешен дијаметар : 4.7 mmМашки заварување устата дијаметар : 3.5 mmМаксимална постојан струја : 35 AПоследните 30 секунди од врвот на струјата : 75 AКарактеристики : Користење на еколошки материјали , оловобесплатно, нетоксични, RHOSShrapnel е специјално обработена со beryllium бакар, доволна флексибилност , повеќе plug нема да бидат деформирани .Добра електрична спроводливост од легура на висока струја , стабилна и константна температура, да ги одржува континуиран празнењеБанана приклучок 24 K злато позлатен , дебелина 7 U, така што дури и plug илјада пати,обложување не падне.Бакар нема да се оксидира , не се оксидира за да се обезбеди живот на приклучокот .Банана приклучок покрива употребата на специјални пластични производство , умерена цврстина и безбедно изолацијаГолем надворешниот триење , лесно достапен.Капак на машки и на женски конектори е тесна , можат ефикасно да се спречи прашина од внесување на прашинаИсто така е можно диригент добра спроводливост .

F550 Hexa-Роторот Воздух Рамка FlameWheel Комплет + Високи Слетување Пропадна PTZ +65mm Отпор Пропадна-Доказ Сунѓерот Пена Цевка F05114-Р
Свеж

Имајте на ум , овој комплет само рамка комплет пакување, вклучувајќи : 1* F550 HexaРоторот Воздух Рамка Flame Wheel Комплет1* Универзална Високи Слетување Пропадна PTZ4* 65mm Отпорност ПропаднаДоказ Сунѓерот Пена Цевка ТопкаF550 HexaРоторот Воздух Рамка Flame Wheel Комплет(Боја на Flamewheel оружје,ќе бидат променети од страна на произведени.Случаен испраќаат,ако имате барање,ве молиме однапред да се потврди инвентар,без негативни или спор прифатени за боја причина,благодарение се разбере и да ви помогне повторно)65mm Отпорност ПропаднаДоказ Сунѓерот Пена Цевка ТопкаУниверзална Високи Слетување Пропадна PTZ

RCAWD 12mm Хексадецимален Центар Адаптер Износ BMT0009B За Рк Автомобил 1/10 HPI Bullet3.0 ST / MT / WR8 Делови
Свеж

Добредојдовте На RCAWDИме на производ : 12mm тркала хексадецимален центар адаптер BMT0009 За : РК Автомобил Скала : 1 / 10 Центар дупка со дијаметар е 5mm Тркала Хексадецимален : М12 (мерки 12mm низ станови) Центар дебелина : 9mm Боја Опции : Многоцветни Материјал : машински легура на алуминиум За : 1 / 10 HPI Bullet3.0 ST / MT / WR8 Пакет Количина...

RCAWD Шок Апсорбер За HPI Bullet3.0 ST/МТ 1/10 Рк Автомобил Машински Легура на Алуминиум 106mm Амортизерите BMT0006
Свеж

Добредојдовте На RCAWDИме на производ : Шок Апсорбер BMT0006 За : РК Автомобил Скала : 1 / 10 100mm помеѓу поправање на дупки 106mm крај до крај...

1pcs 20MM OD x 19MM ID x 1000MM (1m) се Тркалаат 3k Карбонски Влакна цевка / крило цевка Quadcopter рака Hexrcopter мала Тежина 20*19
Свеж

Со 100% Јапонија увоз на карбонски влакна со ОДЛИЧЕН квалитет Нашите цевка е тркалаат цевка, не pultrusion цевка, се тркалаат цевка беше имаат должина и weft предиво, но pultrusion цевка само имаат должина, не weft предиво, значи, силата не, како и како се тркалаат цевки...

1 Buc EMAX ES09A Аналогни Плискам Серво 2.2 / 2.4 кг.cm Кабина вртежен момент За 450 Хеликоптер Опашка
Свеж

Бренд Име : EMAXТочка Име : EMAX ES09 A сервоДимензија : 23.0 X12.0 X24.5mmТежина : само 11,6 gОперативен Напон : 4.8 V~6.0 VБрзина : 0.11 / 0.09 дик / 60°Вртежен момент : 2.2 / 2.4 кг.cmОпрема Тип : Пластика ОпремаПриклучок Тип : погоден за Futaba / JRПакет се вклучени : 1 * Серво ES09 A1 * Серво рогови и фитинг сетПревозот1.Ве молиме потврдете ја вашата адреса внимателно откако ќе се направи ти ред.Ние ќе ја испрати на производи за да можетеодеднаш на уплата2.Објектот е предаден од кина пост воздухопловната.Стигнат до повеќето земји 1530 дена3.Ве молиме контактирајте со нас ако не сте добиле објект во 45 дена , и ни даде 3 дена за проверка на undelivered пакет и причина ,ако тоа е нашиот проблем, ние ќе рефундирање на пари за вас.4.Ние не можеше да брод од Африканските земји освен Јужна Африка од воздухопловната .Значи, ако Африкански клиентите сакаат да ги купите овие производи,ве молиме контактирајте со нас за превозот проблем однапред.

F16613/14 3D Роботиката 3DR Радио 433MHz 915Mhz 915 Telemetry Комплет за Стандарден Верзија APM APM2.6 pixhawk 2.4.6
Свеж

3 DRobotics 3 DR Радио 433 MHz 915 Mhz 915 Telemetry Комплет за Стандарден Верзија APM APM2.6 pixhawk 2.4.63 DR Telemetry Комплет Спецификации Многу мали димензии мала тежина (под 4 грама без антена) 915 MHz / 433 MHz Receiver sensitivity да 121 d Bm Пренесува енергија до 20d Bm (100m W) Транспарентно сериски линк Воздух податоци стапки до 250kbps MAVLink протокол кадрирање и статус известување Фреквенција подрипнувајќи се шири спектар (FHSS) Адаптивни време поделба мултиплексирање (TDM) Поддршка за LBT и AFA да се Конфигурираат должност циклус Изградена во грешка, поправи код (може да се поправи до 25% на податоци малку грешки) Покажа опсег од неколку километри, со мала omni антена Може да се користи со bidirectional засилувач за уште повеќе спектар Отворен код на фирмверот НА команди за радио configuration (конфигурација) RT команди за радио далечински configuration (конфигурација) Адаптивни проток контрола кога се користи со APM врз Основа на HMTRP радио модули, со Si1000 8051 микроконтролор и Si4432 радио модул

JMT USR-TCP232-EVB Сериски UART TTL да Ethernet TCP/IP Модул за Евалуација на Одборот за TCP232-S/T/D/Е2/ED2 Сериски Ethernet Модул
Свеж

USRTCP232EVB Сериски UART TTL да Ethernet TCP / IP Модул за Евалуација на Одборот за TCP232S / T / D / Е2 / ED2 Сериски да Ethernet МодулЗа судење, ви препорачуваме да го одберете соодветниотdevelopment kit да ви помогне да ја заврши евалуацијатаДодатоци : Адаптер + Сериски КабелЗа TCP232S / T / D / Е2 / ED2 Сериски да Ethernet Модул​Количина : 1 Сет

Легура Ackerman Плоча За Рк Хоби Автомобил 1/16 HSP Чудовиште Камион&Краток Голема Нога 286040 86655 94186 94286 Алуминиум 6061-T6
Свеж

Легура Ackerman Плоча За Рк Хоби Автомобил 1 / 16 HSP Чудовиште Камион&Краток Голема Нога 286040 86655 94186 94286 Алуминиум 6061T6 Hopup ДеловиПакет Количина : 1pcТежина : 5gБренд : RCAWDСкала : 1 : 16 HSP КамионОпис : Ackerman ПлочаПлаќање во Моментов, што може да се плати со користење на Visa, Master Card, Western Union, Qiwi и банкарски трансфер...

2 ПАРЧИЊА Челик Волан Вратоврска-Шипки Серво Линк За Рк Хоби Автомобил 1/16 HSP Чудовиште Камион&Краток Голема Нога 86009 94186 94286 Играчка Делови
Свеж

2 ПАРЧИЊА Челик Волан ВратоврскаШипки Серво Линк За Рк Хоби Автомобил 1 / 16 HSP Чудовиште Камион&Краток Голема Нога 86009 94186 94286 Играчка Hopup Надгради ДеловиПакет Количина : 2 парчињаТежина : 11gБренд:RCAWDИме:Волан ВратоврскаШипкиБренд Нови : ДАПовеќето Делови Се Меѓусебно Помеѓу Модели, Но Ако Се Двоумите Ве Молиме Да Го Проверите Вашиот Прирачник Или Прашајте Нè За Повеќе Конкретни ИнформацииПлаќање во Моментов, што може да се плати со користење на Visa, Master Card, Western Union, Qiwi и банкарски трансфер...

Професионални Рамнотежа Полнач, IMAX B6-AC B6AC Lipo NiMH 3S РК Батерија Полнач за Батерии Lipo / Li-ion / Живот / NiMh / NiCd
Свеж

Професионални Рамнотежа Полнач, IMAX B6AC B6 AC Lipo Ni MH 3 S РК Батерија Полнач за Батерии Lipo / Liion / Живот / Ni Mh / Ni CdОвој објект е за брз полнач / discharger за сите видови на батеријата на РК хоби, со изграден во balancer за lipo батеријата...

DFDL CCW Дрвени /бука 1550/1560/1570/1580/1510/1512 Пропелер Висока Ефикасност За Авион Електрични дрво пропелери
Свеж

Спецификација : DFDL CCW Дрвени / бука 1 550 / 1560 / 1570 / 1580 / 1510 / 1512 Пропелер Висока Ефикасност За Авион Електрични дрво пропелери бесплатен превозотМатеријал : дрвени / букаГолемина : можете да изберете 1550 / 1560 / 1570 / 1580 / 1510 / 1512Тип : PLS Забелешка : CCW значи повлече пропелер (инсталирани во предниот дел на авионот )Функција : нормално за рк гас авиони ,ако сакате г.с...

Новиот англиски рог Напредни Модел Ebonite Убав Звук случај Горниот град A-002
Свеж

Описранд Нова состојба Тоа е F клуч и Полуавтоматски систем.Нови англиски рог ( Алто oboe).Одличен материјал Напредно Тврда гума Материјал .Брилијантен звук.Производство на професионален и прецизен.Слободен англиски рог случајврвен квалитет влошки кои доаѓаат од famouse професионални подлоги студио...

36cc 4 Гром Моторен Бензин Мотор за 1/5 HPI ROVAN КМ baja 5B 5T 5SC LOSI FG РК ДЕЛОВИ за АВТОМОБИЛИ
Свеж

36cc 4 Гром Моторен Бензин Мотор за 1 / 5 HPI ROVAN КМ baja 5 B 5 T 5 SC Losi 5iveТ DBXL MTXL што е ддта T1000 FG РК ДЕЛОВИ за АВТОМОБИЛИМоторот параметри Rovan 36 CC бензински 2 T мотор Понесе * мозочен Удар : 39x30 / mm зафатнина на Моторот : 35.8 / cm3 Carburetor : Walbro 1107 Искра Приклучок : NGK CMR7 H Start mode : лесно да се започне рака повлечете backflush Аспирација : чистење на улиците Ладење : принудени воздух за ладење Подмачкување методи : мешање во Мирување брзина : 4500 ± 200 / rpm Без оптоварување максимална брзина : 19500 / rpm Максимална моќност : 2.58 / 13000 k W / rpm Максимален вртежен момент : 2.26 / 9000 N · m / rpm Спојки контакт точка брзина : 8000 / вртежи во минутаШи pping детали Предмети ќе биде предаден во рок од 2 работен ден по приемот расчисти исплата...

Новиот англиски рог случај Торба Напредни Модел висок квалитет на Врвот одделение yinfente 1
Свеж

ОписНовиот англиски рог случај Висока јачина Композитни материјали 1.76 kg1)Силна compressive отпор.2)Прекрасна изведба.3)Тежина : околу 1.76 kgЗабелешка : ве Молиме прашајте го било какви прашања пред да конкурираат...

OD30mm x ID27mm x 1000mm Висок квалитет 3K Карбонски Влакна Ткаенини Раната/Досаден/WovenTube
Свеж

Опис : Висок Квалитет 3 K Карбонски Влакна Ткаенини Раната / Досаден / Плетени Цевка OD30 mm x ID27mm x 1000mmСпецификација Надворешен Дијаметар : 30 mm ( 1.181 " ) Внатре Дијаметар : 27 мм ( 1.062" ) Должина на : 1000 мм / Еез ( 39.37" ) Тежина : 210 грам / ЕезСупериорен квалитет и исклучително мазна завршница.Овие јаглерод прачки се идеален за Р / Ц моделирање вклучувајќи ги и Микро, хеликоптери, spars,Kites,Foamy и Depron тип на модели и сл .Ние може да се направи цевки на клиент барање (ве Молиме да се чувствуваат слободни да контакт) : Површина : Обична ,Twill ,Сјајна , Мат,Шарени итн .Должина : Max должина е 3000mm (118") долго .Облик : Круг,Квадрат,Конусни итн ."Најдобри карбонски влакна" е најголемата фабрика која е специјализирана во карбонски влакна производи whcih е широко се користат во Р / Ц е Хоби во светот на Луѓето Repulic на Кина .Имаме воспоставено долга врска со нашите деловни партнери и во Кина и во странство .Ние, исто така, учествуваат во Кина Хоби Show (најважните R / C модел експо во Кина ), секоја година ...

На примерот на сечилото зафат приемник Поврзете тока на главната опрема главната рамка Дното фан клип резервни делови за DH9104-32 RC хеликоптер
Свеж

Accessaries бренд : DHAccessaries број : 910432Accessaries име : ножот зафат поставите ;Поврзете се тока ;главните опрема ;главната рамка ;Дното фан клипиграчка хеликоптер на далечински управувач accessaries

Mato шасија метал предната плоча за 1/16 1:16 РК Stug III резервоарот, метал надгради делови
Свеж

Предмет БР : MT135Опис : Mato шасија метал предната плоча за 1 / 16 1 : 16 РК Stug III резервоаротПакување вклучува : Шасија метална плоча X1Испорака : 1...

Mato 3868-1 метал дел Метал барел mantlet за 1/16 1:16 РК Stug III резервоарот, метал надгради делови
Свеж

Предмет БР : MT134Опис : Mato Метал барел mantlet за 1 / 16 1 : 16 РК Stug III резервоаротПакување вклучува : Метал барел mantlet X1Испорака : 1...

бесплатен превозот : 320A четка ESC со вентилатор /за 1/10 1/16 1/18 РК АВТОМОБИЛ, брод /висока работа напон (7-16V)
Свеж

четка ESC со вентилаторнапред 320 A ..назад 160 A brake300 AБЕК од 5v / 2 A (за примачот и серво работа)спецификации1.работа напон : висок работа напон 716v2.макс работат на струјата : 320 A3.работат на струјата : 320 A5.EBC : 5.0 V / 2 A.6.тежина : 85gГОЛЕМИНА : L 47 MM W 34 MM H 42 MM руда информации.ве молиме контактирајте ме ...

бесплатен превозот: brushless ESC р Брод Со Вода-Систем за ладење/кочница XXD80A brushless ESC /за РК ЧАМЦИ модел
Свеж

80 A brushless европската социјална повелба ЗА ЧАМЦИспецификации1.работа напон : 27 S2.макс работат на струјата : 90 A3.работат на струјата : 80 A5.EBC : 5.0 V / 4А .6.тежина : 80gголемина : 77*36*8ммповеќе информации.ве молиме контактирајте ме .Плаќање : 1...

OD28mm x ID24mm x 1000mm должина Висок квалитет 3K Карбонски Влакна Ткаенини Раната/Досаден/WovenTube, spearfishing пиштол
Свеж

Опис : Висок Квалитет 3 K Карбонски Влакна Ткаенини Раната / Досаден / Плетени Цевка OD28 mm x ID24mm x 1000mmСпецификација Надворешен Дијаметар : 28 mm ( 1.102 " ) Внатре Дијаметар : 24 мм ( 0.944" ) Должина на : 1000 мм / Еез ( 39.37" ) Тежина : 250 грам / ЕезСупериорен квалитет и исклучително мазна завршница.Овие јаглерод прачки се идеален за Р / Ц моделирање вклучувајќи ги и Микро, хеликоптери, spars,Kites,Foamy и Depron тип на модели и сл .Ние може да се направи цевки на клиент барање (ве Молиме да се чувствуваат слободни да контакт) : Површина : Обична ,Twill ,Сјајна , Мат,Шарени итн .Должина : Max должина е 3000mm (118") долго .Облик : Круг,Квадрат,Конусни итн ."Најдобри карбонски влакна" е најголемата фабрика која е специјализирана во карбонски влакна производи whcih е широко се користат во Р / Ц е Хоби во светот на Луѓето Repulic на Кина .Имаме воспоставено долга врска со нашите деловни партнери и во Кина и во странство .Ние, исто така, учествуваат во Кина Хоби Show (најважните R / C модел експо во Кина ), секоја година ...

Хоби додатоци се поврзуваат тока сечилото зафат поставите резервни делови за DH9104-30 RC хеликоптер потекло производство слободни shiipping
Свеж

Accessaries бренд : DHAccessaries број : 910430Accessaries име : Поврзете тока ;сечилото зафат сетиграчка хеликоптер на далечински управувач accessaries

Mato горниот дел од трупот метал предната плоча за 1/16 1:16 РК Stug III рк резервоарот, метал надгради делови
Свеж

Предмет БР : MT136Опис : Mato горниот дел од трупот метална плоча за 1 / 16 1 : 16 РК Stug III резервоаротПакување вклучува : Горниот дел од трупот метална плоча X1Завртки X2Испорака : 1...