.

DEN 311.52
DEN 354.24
DEN 311.52
DEN 339.00 369.12
DEN 291.00 316.32
DEN 155.04
DEN 67.20
DEN 504.00
DEN 348.96
DEN 658.56
DEN 407.52
DEN 1718.40
DEN 688.80
(20piece) Нов LC3406 LC3406CB5TR sot23-5 Чипсет
Свеж

(20piece) Нов 5N50 D5N50 AOD5N50 ДА-252 Чипсет
Свеж

(20piece) Нов SG6859 SG6859A SG6859ATZ sot23-6 Чипсет
Свеж

5pcs JW2SN-DC12V 12VDC AJW7211 Заменува G2R-2-12VDC Моќ Реле
Свеж

5pcs JW2 SNDC12 V 12 VDC AJW7211 Заменува G2 R212 VDC Моќ РелеПревозот Услови : Сите предмети ќе биде предаден во рок од 2 работни ден на по примиле исплата ...

10pcs HJR-3FF-S-Z 12V DC12V 10A T73 реле
Свеж

10pcs HJR3 FFSZ 12 V DC12 V 10 A T73 релеПревозот Услови : Сите предмети ќе биде предаден во рок од 2 работни ден на по примиле исплата ...

1PCS E22 NE555 Пулсот Излез Прилагодливи Модул Квадратен Бран Излез Multivibrator
Свеж

1 PCS E22 NE555 Пулсот Излез Adjustab ле Модул Квадратен Бран Излез Multivibrator

5PCS 5A buck константен напон постојан струја не-изолирани чекор надолу модул (ДОЛАР) влезен напон 6-32V излезна моќност 1.25-30V
Свеж

Модул Име : 5 Еден Долар константен напон постојан струјаМодул природата : Неизолирани чекор надолу модул BUCK )Влезен напон : 632 VИзлезниот напон : 1.2530 V Континуирано прилагодливи,Излез постојан струја опсег : 0.055 A Прилагодливи долго работат на струјата препорачува 3А во Внатрешноста НаИзлез Turnlight Опсег : 0.050.15 Една светилка тековната спектар варира поради разликата во дел параметри.Температурата на работа : 40 ~ + 85 степенработна фреквенција : 180 KHzКонверзија ефикасност : највисок 95% (Ефикасност и влезен, излезен напон, струја, притисокот поврзани)Краток спој заштита : Да (ограничување на струја е поставен за постојан струја вредност )Во текот температура заштита : не Постои (повеќетемпература автоматски да го исклучите излез)Текст Обратна Заштита : Не, (доколку се потребни, ве молиме внесете низа во диоди)Излез антиантинаводнување заштита : ДаПолнење индикација : Кога полнење црвено светло, полн со зелена светлина...

N301 RCWL-0516 RCWL 0516 Микробранова Радар Сензор Сензор за Човекови Тело Сензор Модул Индукција Switch Модул Излез 3.3 V
Свеж

Добредојдовте на нашата ПродавницаДоколку купите повеќе квантитет, ве Молиме контактирајте со насBanktransfer1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT...

3pcs Инфраред Пречка Избегнување Модул Сензор Switch 38KHz | Enhanced Анти-Мешање Верзија 2-180CM Прилагодливи одбор
Свеж

Работен напон : 3.8 v5.5 vОперативен струја (5 V) : Типично тековната 6maИнфраред 38 KHz пречка избегнување модул Зголемено антипритискање верзија (КСS80009)опис на производотНелогика на чип осцилација фреквенција на вредноста 38 KHz откривање линија...

Бесплатен Превозот 3pcs Боја Сензор Модул TCS230 Боја за Признавање Сензор (LC) одборот (C5B3)
Свеж

Информации преземете адреса : Http : / / box.cloud.taobao.com / file / download File.htm?share Link=589q JXbМодул боја сензор / TCS230 боја за признавање сензор круна продавачот за да се промовираКраток опис : Прво, големина : должина 34mm X ширина 26mm X висока 10ммВторо, главниот чип : TCS230Трето, работен напон : DC 5 VЧетврто, на фрекфенција напон 0 ~ 5 VПет карактеристики : 1, сите пина сите доведе2, излезна должност циклус 50%3, со користење на светли бели LED светла ја рефлектираат светлината4, може да биде директно поврзан со микроконтролор5, статични откривање на мери објект боја6, откривање растојание од 10мм најдобриПрименливи прилики : SCM учење, електронско конкуренција, развој на производот, дипломирањето дизајн...

MCP6004T-I/SL MCP6004-I/SL SOP14 10PCS/МНОГУ
Свеж

No 1 : За Плаќање на Информации Што го прифати Зачувам услуга Број 2 : За Царина и Ракувањето со Плаќање : За сите нарачки на клиентите, ние не се наплаќаат никакви доделување на надомест...

10pcs GY-471 3А Спектар Тековната Сензор Модул Професионални MAX471 Модул нови instock
Свеж

Добредојдовте на нашата ПродавницаДоколку купите повеќе квантитет, ве Молиме контактирајте со нас1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT...

Бесплатен превозот!Keyestudio RC522 RFID модул за Arduino
Свеж

ВоведMF522ЕДЕН модул усвојува Philips MFRC522 оригинални читателот коло чип дизајн, лесен за употреба, ниска цена, погоден за опрема развој, развој на напредни апликации како читач на корисниците, потребата за RF картичка терминал дизајн / производство на корисникот...

10pcs/многу BT151-800R BT151 12A800V Thyristors ДА-220
Свеж

Шенжен Fengshengxin Electronics Co Ltd е професионална ангажирани во електронски компоненти понудата на компанијата, компанијата на "угледот прв, прв клиент" принципот, со пофалби и довербата на голем број клиенти дома и во странство...

SMD NRF24L01 1100 метри долги NRF24L01+PA+LNA SMD безжична модули 1100meters
Свеж

Добредојдовте на нашата ПродавницаДоколку купите повеќе квантитет, ве Молиме контактирајте со насBanktransfer1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT...

Нов SMD NRF24L01 1100 метри долги NRF24L01+PA+LNA SMD безжична модули 1100meters
Свеж

Добредојдовте на нашата ПродавницаДоколку купите повеќе квантитет, ве Молиме контактирајте со насBanktransfer1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT...

10pcs RT9232 SSOP-14
Свеж

RT9232 SSOP14

2 ПАРЧИЊА AT24C256 Мемориски Модул I2C Интерфејс EEPROM
Свеж

2 ПАРЧИЊА AT24 C256 Мемориски Модул I2 C Интерфејс EEPROM

2 парчиња Мобилен Телефон Сигнал Блиц Светлина DIY Комплет 3-12V Зрачење Моќ Електронски Забава за Полнење
Свеж

ICSK053 A Прецизни DIY за Полнење на Мобилен Телефон Сигнал Блиц Светлина 312 V Зрачење МоќТелефонски повик светла за полнење може да се користи за да смисла на GSM сигналот на екранот, уреди со покажувач на растојание до 1 м, тоа е многу интересна DIY комплет.1...

Црвена+Сина Двојна Дигитален LED Дисплеј Термометар Температура Метар Тестер NTC Водоотпорен Метал Сонда Сензор -20~100 целзиусови степени
Свеж

Опис : Големина : 45 MM * 26 MMОсвежете го оценувате : за 1 S / времеНапон : DC 428 VНа Точноста : 1 °CМерење на температура : 20 °C ~ 100 °CРаботна температура : 40 °C до 80 °CДисплеј во боја : Црвено + СинаТип на сензор : 1 M NTC водоотпорен метал сондаДисплеј : LED 0.28Минимална резолуција : 0.1 °CУпатство за употреба : [1] DC напојување : Овој производ бара пристап 428 V DC напојување, црвена линија за позитивни напојување, црна жица за да негативна енергија...

ST10F276-CEG Интегрирано коло обезбедување на квалитет QFP144
Свеж

И ве Молиме, имајте предвид дека 'наслов' на оваа листа содржи различни модели е да се понуди што повеќе избори...

(10piece) Нов 10NM60N STD10NM60N ДА-252 Чипсет
Свеж

IRS21956S FP9907 FP9907P IRS21856S I7714DA 230D1 IR2104S IR2104 FR9723B FR9723 SL6699 BH1415F AIC2857F AIC2857FGR8
Свеж

Постојат многу акции не на полиците, ако е потребно, ве молиме да обезбеди модели и слики да ни се...

(10piece) Нов EN25S64-104HIP S64-104HIP соп-8 Чипсет
Свеж

(10piece) Нов LM6172 LM6172IM соп-8 Чипсет
Свеж

TEC1-12705 Thermoelectric Кулер Peltier 40*40mm 10pcs/многу TEC1 12705
Свеж

Топла продажба слободни пие 10pcs / многу TEC112705 Thermoelectric Кулер Peltier TEC1 12705ние сме manufactory специјално за Thermoelectric Кулер Peltier ,па може да се добие не само на најевтиниот цена, но исто така најдобар квалитет.Ако сакате повеќе од 500pcs ,ве молиме контактирајте ме derectly добие трговија на големо цена!Плаќање : Ние прифаќаме Зачувам или други начини на плаќање начин како ви се допаѓа.Испорака : 1.Ние обезбедуваме EMS,DHL,UPSот или Воздухопловната за превозот метод.2.Ние ќе ви ја испратиме стоката во рок од 2~5 дена по вашата исплата3.Ние ќе ви даде патеката број кога ќе го испрати на производи надвор,па можете да ги проверите на интернет4.Ве молиме проверете ја вашата адреса внимателно кога обработка целГаранција : 100% Пари Гаранција За Враќање.1.Поради делови ние продаваме се 100% тестирано и висок ризик на корисникот грешка,ќе мора да обезбеди детали за поправки направени ,резултатите од тестот ,и фотографии долго со вашето барање.2.Нашата гаранција не се применува на сите производи кои се физички оштетени или prdoucts кои не се користат, под нормални работни услови.3.Враќање точка мора да биде во оригинал исто како и ние испрати.

10pcs/многу DS1820 TO92
Свеж

DS1820 TO92

10PCS/МНОГУ D1877 ДА-3P
Свеж

D1877 ДА3 P

Бесплатен превозот 10PCS/МНОГУ D1FH3 НЕ-214AC
Свеж

D1 FH3

Топла продажба!! 10pcs/многу TEC1-12704 Thermoelectric Кулер Peltier 40*40mm TEC1 12704
Свеж

Топла продажба слободни пие 10pcs / многу TEC112704 Thermoelectric Кулер Peltier TEC1 12704ние сме manufactory специјално за Thermoelectric Кулер Peltier ,па може да се добие не само на најевтиниот цена, но исто така најдобар квалитет.Ако сакате повеќе од 500pcs ,ве молиме контактирајте ме derectly добие трговија на големо цена!Плаќање : Ние прифаќаме Зачувам или други начини на плаќање начин како ви се допаѓа.Испорака : 1.Ние обезбедуваме EMS,DHL,UPSот или Воздухопловната за превозот метод.2.Ние ќе ви ја испратиме стоката во рок од 2~5 дена по вашата исплата3.Ние ќе ви даде патеката број кога ќе го испрати на производи надвор,па можете да ги проверите на интернет4.Ве молиме проверете ја вашата адреса внимателно кога обработка целГаранција : 100% Пари Гаранција За Враќање.1.Поради делови ние продаваме се 100% тестирано и висок ризик на корисникот грешка,ќе мора да обезбеди детали за поправки направени ,резултатите од тестот ,и фотографии долго со вашето барање.2.Нашата гаранција не се применува на сите производи кои се физички оштетени или prdoucts кои не се користат, под нормални работни услови.3.Враќање точка мора да биде во оригинал исто како и ние испрати.

Бесплатен превозот 10PCS/МНОГУ FETs - Еден MOSFET N-ГЛ 100V 1.7 НА SOT-223 BSP373
Свеж

FETs Еден MOSFET NГЛ 100 V 1.7 НА SOT223 BSP373FET Тип MOSFET NКанал, Метал Оксид FET Функција Стандард Потрошувачка на Изворот на Напон (Vdss) 100 V Тековната Континуирана Потрошувачка (Id) @ 25°C 1.7 A (Та) Rds На (Макс) @ Id, Vgs 300 m Ohm @ 1.7 А, 10 V Vgs(та) (Макс) @ Id 4 V @ 1m A Врата за Полнење (Qg) @ Vgs Текст Capacitance (Ciss) @ Vds 550p F @ 25 V Моќ Max 1.8 W Монтажа Тип на Површината Планината Пакет / Случај ДА2614, ДА261 AA Снабдувач Уред Пакет СТРSOT2234​

10pcs/многу TEC1-12706 Thermoelectric Кулер Peltier 40*40*3.8 мм 10pcs/многу TEC1 12706
Свеж

Топла продажба слободни пие 10pcs / многу TEC112706 Thermoelectric Кулер Peltier TEC1 12706ние сме manufactory специјално за Thermoelectric Кулер Peltier ,па може да се добие не само на најевтиниот цена, но исто така најдобар квалитет.Ако сакате повеќе од 500pcs ,ве молиме контактирајте ме derectly добие трговија на големо цена!Плаќање : Ние прифаќаме Зачувам или други начини на плаќање начин како ви се допаѓа.Испорака : 1.Ние обезбедуваме EMS,DHL,UPSот или Воздухопловната за превозот метод.2.Ние ќе ви ја испратиме стоката во рок од 2~5 дена по вашата исплата3.Ние ќе ви даде патеката број кога ќе го испрати на производи надвор,па можете да ги проверите на интернет4.Ве молиме проверете ја вашата адреса внимателно кога обработка целГаранција : 100% Пари Гаранција За Враќање.1.Поради делови ние продаваме се 100% тестирано и висок ризик на корисникот грешка,ќе мора да обезбеди детали за поправки направени ,резултатите од тестот ,и фотографии долго со вашето барање.2.Нашата гаранција не се применува на сите производи кои се физички оштетени или prdoucts кои не се користат, под нормални работни услови.3.Враќање точка мора да биде во оригинал исто како и ние испрати.

10Pcs DIY Прототип Хартија PCB Универзална Експеримент Матрица Коло 7x9cm 7*9
Свеж