.

.

220V 1.5 KW 6N.м 2500rpm AC Серво Мотор колекции со 3M кабел MS-130ST-M06025B-21P5+DS3-21P5-PQA

220V 1.5 KW 6N.м 2500rpm AC Серво Мотор колекции со 3M кабел MS-130ST-M06025B-21P5+DS3-21P5-PQA

DEN 27360.00
DEN 28800.00
-5 %
Од стока


Пакетот вклучува :
1pcs 130mm рамка 1500w 2500rpm XINJE AC серво мотор MS-130 ST-M06025 B-21 P5 ;
1pcs XINJE 3 фаза AC серво вози DS3-21 P5-PQA ;
1pcs 3 M Енкодер Кабел со приклучок;
1pcs 3m Моќ Кабел со приклучок
Ве молиме, напишете ми вашата e-mail адреса ако треба на англиски јазик прирачник за корисникот.
Ако ви треба серво мотор со кочница, ве молиме контактирајте ме. Јас може да понуди мотор со кочница .
Ако ви треба други должина на кабли, ве молиме контактирајте ме.
Опис на производот
Лесна префрлување помеѓу три режими на контрола : позиција контрола, контрола на брзината, вртежен момент контрола
До 400 Hz висока брзина на одговор, максимална моќност 1500 W
2 пулсот влезови, 24 V, ОК портата интерфејс
5 начин ДИ текст и 3 D0 излез
Dual комуникацијата пристаниште : RS232, RS485
Совршена заштита, безбеден и сигурен

AC Напон:
208-230 / 240 V
сертификација:
CE,CCC
Тип:
Серво Мотор
Излезна Моќност:
1.5 kw
Број На Модел На:
MS-130ST-M06025B-21P5+DS3-21P5-PQA
Фреквенција:
50/60Hz
Ефикасност:
ИЕ 4
Фаза:
Три-фаза
Заштита На Функција:
Капе-доказ
R

Купувачите избираат и