.

.

2 парчиња Canbus LED табличка Светлина За Volvo S40 V50 V70 C30 C70 70 s80 XC90 s60 12V Автомобил Осветлување Извор

2 парчиња Canbus LED табличка Светлина За Volvo S40 V50 V70 C30 C70 70 s80 XC90 s60 12V Автомобил Осветлување Извор

DEN 182.00
DEN 192.00
-5 %
Од стока

2 парчиња Canbus LED табличка Светлина За Volvo S40 V50 V70 C30 C70 70 s80 XC90 s60 12 V Автомобил Осветлување Извор на Овој предмет е за сет од 2 висок квалитет Xenon Бела Грешка Слободни Висока Моќност 36mm Festoon LED Светилки. Моќта од страна на Висока Моќност ПРЕДВОДЕНА во висока термичка оценка метал домување за одлична долг живот операција. тие ќе работат правилно за Европски возилото табличка светла,како што се За Ауди, За BMW, За Мерцедес, За Порше или "Фолксваген". Крстот Референца 212, 211, 212-2, 214-2, 3423, 3425, 3022, 3021, 3175, 6411, 6413, 6418, 6423, 6428, 6429, 6430 и сл Следниве разлика за оваа најновата LED модел со традиционалните led светилки Висока моќност Led Светло (секоја висока моќност лер е посветла исто како 12 нормално led диоди) Се користи висок интензитет LED, МНОГУ Светли од стандардните филамент И НОРМАЛНО LED светилки Направени од високо квалитетен тврд метал материјал. Топлинска Отпорност.Долготрајни работен век Исклучително ниска потрошувачка на енергија. ( Оваа LED сијалица, ќе се кандидира надвор помала од 1w моќ ) работи во 12 V DC

Емитуваат Боја:
Бела
S40-Година:
2010,2007,2009,2005,2003,2008,2004,2002,2006,2001
Интерфејс Тип:
Festoon-36mm
Име На Модел:
02-NSFS50S-3903-W-1
Бренд Име:
NEWM
Wattage:
1W
Објектот Тежина:
0.02kg
Volvo Модел:
S40
За Возило Брендови/Модел:
Volvo
Тип На Објект:
Куполата Светлина
Напон:
12V
Lumens:
00
Ксенон Светлина Модел:
C5W
R

Купувачите избираат и