.

.

Thermochromic Пигмент Термички Промена на Бојата Температура во Прав Прашина Украси Помине Уметност Тебе Прав 20G/торба

Thermochromic Пигмент Термички Промена на Бојата Температура во Прав Прашина Украси Помине Уметност Тебе Прав 20G/торба

DEN 950.40
Од стока


Thermochromic Пигмент Термички Промена на Бојата Температура во Прав Прашина Украси Помине Уметност Тебе Прав 20 G/торба
1.thermochromic пигмент,промена на бојата со температура.
2.промена на бојата од боја да се безбојни.
3.висок квалитет и најдобра цена.
5.активирајте температура : 31centigrade
6. 1bag/20g
7.SGS тест.
8.широко се користи во чаши,ткаенина,пластична,естетска,итн..
9.пигмент користење на температура треба под 110 centigrade.
Температурата менуваат бојата во кратко време можат да бидат отпорни на 230 висока температура (околу 10 минути), може да се користи во шприц и висока температура лекување. Сепак, термичка стабилност на бојата на пигмент во боја на косата и achromatic државата статусот е различен, стабилноста на поранешниот од вториот. Во прилог, кога температурата е над 80degree составен од органска материја боја систем ќе започне да се деградира. Затоа, боја и пигменти треба да се избегне долгорочна работа на температури над 75degree под.
2, отпорност на топлина :
Светлината сиромашните температура промена на бојата на пигмент во силни изложување на сонце може да се слабее брзо под пропадне, па тоа е само погодна за внатрешна употреба. Избегнувајте силна сончева светлина и ултравиолетово зрачење, кои ќе ви помогнат да го продолжи животот на боја и пигменти.
1, светлината отпор :
Реверзибилна температура-чувствителни боја, пигмент себе е нестабилен систем (стабилна тоа е тешко да се промени), па нејзината светлина, топлина, анти-стареењето својства далеку помалку од обичен боја, во употреба треба да се напомене.
Трето, Складирање :
E : во формулирањето на ПВЦ смола треба да се избегне употребата на фосфор-содржи стабилизатор и пластификатор, во спротивно, тоа ќе има сериозни промена на бојата на горивото-украсениот статии остаток на боја по achromatic држава.Г : Вие не може да користите миксер, kneader, високиот-брзо дисперзија машина, завртка-близнак екструдер на висок стриже мешање опрема за пред-пластични честички пигмент и боја.

Број на Бои:
зелена во жолта, виолетова да се зголеми црвена, портокалова да жолта, виолетова црвена и сина
Тип:
Акрилни Бои
сликарски медиум:
Платно
Број На Модел На:
1256
Пакување:
Сет
R

Купувачите избираат и