.

.

SmartYIBA Home Безбедност на Безжични GSM Безбедност Аларм Систем шпански на руски јазик француски италијански Глас Безжична Сирената Вибрации Сензор

SmartYIBA Home Безбедност на Безжични GSM Безбедност Аларм Систем шпански на руски јазик француски италијански Глас Безжична Сирената Вибрации Сензор

DEN 8245.00
DEN 9369.60
-12 %
Од стока


Англиски руски француски италијански шпански чешка Глас Безжични GSM Аларм Систем за Домашна Безжична Безбедност Аларм Систем за Полнење
ЗАБЕЛЕШКА : Овој аларм панел поддршка англиски,руски,шпански, Франција,италија, чешка Слободни Switchable.
Ве молиме да ми кажете на кој јазик ви треба кога ќе ги нарачате.
Карактеристики 1. Широко се користат напредните мобилни комуникациски технологии, поддржува SMS и бирање на алармот.
2. 7 жичен одбрана зони и 99 безжична одбрана зони.
3. Најмногу 5 безжичниот далечински управувач кодови.
4. LCD дисплеј.
5. Вграден часовник& Говорникот & Stop& Батеријата.
6. Работат лесно.
7. Звук про mpt за сите оперативни.
8. SMS прашува автоматски за ниска моќност на батеријата.
9. SMS прашува кога AC изгубени или и се опорави.
10. Може да се сместат 6 групи на телефонските броеви : кога алармантна, системот ќе направи аларм повик кон овие броеви автоматски.
11. Може да се сместат 3 групи на СМС броеви : кога алармантна, системот ќе испрати алармантна SMS автоматски.
12. Може да се сместат 2 групи на повик број за аларм прима центар.
13. 10-втор автоматска порака на снимањето.
14. Вграден-во вештачки интелигентни дигитални глас anno uncer.

боја:
ЕУ Приклучокот, НИ Приклучокот, велика БРИТАНИЈА Приклучокот, АУ Приклучок
Големина:
15*10*8
Излез Број:
99 безжична зони+ 7 жичен одбрана зони
Број На Модел На:
30A
Видео Интерфејс:
No
Комплет За Конфигурација:
Вратата/Прозорец Сензор
Бренд Име:
SmartYIBA
Алармот Тип:
Алармот,СМС
Јазик:
Руски
Екранот:
Yes
Лозинката Тастатура:
Yes
Зона Број:
99 безжична зони+ 7 жичен одбрана зони
моќност:
AC 110-240V
Наоружува Тип:
FR Далечински-контролор
Приклучок Тип:
ЕУ Приклучок
Комуникациски Интерфејс:
Безжичната
GSM фреквенција:
850/900/1800/1900Mhz
јазик гласовна поддршка:
Англиски/Руски/Француски/Шпански/Италијански
R

Купувачите избираат и