.

.

Електрични пролет возачот пролет рамнотежа кран електрични серија пролет тензија balancer Пролет balancer

Електрични пролет возачот пролет рамнотежа кран електрични серија пролет тензија balancer Пролет balancer

DEN 1027.00
DEN 1104.00
-7 %
Од стока

Начинот на користење на напнатост balancer : Прво, изберете соодветна спецификација balancer според тежината на алатки и прибор. Две, кога виси balancer, бидете сигурни дека за да се поврзете добра безбедност на јаже. Три, се приспособат на balancer на главниот дел црв, така што тежината на еквилајзер и тежината на алатки кои се користат алатката салда на било која позиција во рамките на опсегот на оваа алатка, односно, алатката е во состојба на без тежина. Кога ќе се Кога иглата е прилагоден, рамнотежата на телесната тежина се зголемува и обратно. Кога понудата, рамнотежата на телесната тежина е прилагодена на средната вредност е Способен да користи рамнотежа тежина над или под номинална вредност, во спротивно влијае на нормалната работа. Прилагодете црв пред расклатување на врвот Завртка, прилагодување, се стегне. Четири, од balancer да се отстрани алатки, мора прво да се повлече повлече pin се повлече, стрелките на часовникот ротација на 30 степени, Назад во резервоарот, конус заклучување (види дијаграм), потоа отстранете ја алатка за да се спречи наглото истовар брзо кука Кога алатка е оштетени или оштетени, стоп pin може да биде скршен пред неа, е натоварен со алатка или други мерење алатки Pin се повлече спротивно ресетирање. Пет, кога balancer не е во прилог на алатка, не празна, тоа за без причина, па како не, да предизвика на челичното јаже ред слот заглавени Коритото. Шест, кога операторот се движи хоризонтално на наклонот на повеќе од 30 степени, што треба да се пренесе до вертикална положба, а потоа да се релаксирате алатки Инаку, тоа е лесно да се предизвика челичното јаже ред слот за да умре.

Тип:
Моќ Алатка Делови
is_customized:
No
R

Купувачите избираат и