.

.

S2 3 Ножеви или 5 Ножеви Правец на Генератор 400W Ветар Турбина со 400W Водоотпорен Контролер 12V 24V За iphone X полнење

S2 3 Ножеви или 5 Ножеви Правец на Генератор 400W Ветар Турбина со 400W Водоотпорен Контролер 12V 24V За iphone X полнење

DEN 13056.00
DEN 16320.00
-20 %
Од стока


S2 3 Ножеви или 5 Ножеви Правец на Генератор 400 W Ветар Турбина со 600 W Водоотпорен Контролер 12 V 24 V За iphone X полнење Пакување Листа 1. Ветерната турбина 2. 3/5 КОМПЈУТЕРИ на ножеви 3. Ветерната турбина центар 4. Завртка завртки и носот конус 5. Правец на контролер
Вистински Фотографии за 400 W 12 V/24 V Ветерната Турбина Генератор :
Три-фаза Постојан Магнет Генератор :
Технички Параметар на 400 W 24 V Ветерната Турбина Генератор :
Номинална Моќност
400 W
Номинална Напон
12v/24 VDC Од Контролер
Номинална Брзина На Ротирање
650r/мин
Број на ножот
3、5 КОМПЈУТЕРИ
Start-up брзина на ветрот
1.5 m/s
Cut-во брзина на ветрот
3.5 m/s
Кроена брзина на ветрот
15 милиони/s
Номинална брзина на ветрот
12m/s
Моторот
Три-фаза постојан магнет генератор
Дијаметар на роторот
1230mm
Сечилото материјал
Карбонски влакна со најлон
Предложи Кула дијаметар
48mm
Излезна линија анти-ликвидација уред
Вкупно три-фаза комутаторот за префрлување
Животен век
15years
Опрема површината заштита
Алуминиум оксид + пластичен слој
Работна температура
-40°C до 70°C
Тежина
9.5 kg
Пакет димензија
672mm*350mm*210mm
Вие ќе добиете ветар задолжен контролор како што следува со Ветерната Турбина Генератор заедно.
Настава за Енергија од Ветер Систем
Примена На Проекти :

Линија за производство на Wind Генератор :
Пакување & Испорака
Картонска кутија и иверица се смета како пакет,ова, исто така, може да се прилагоди.
Ако има било какви прашања во врска со превозот цена, ве молиме контактирајте со нас пред да се плати.
Пакување Листа : 1. Ветерната турбина 2. 3/5 КОМПЈУТЕРИ на ножеви 3. Ветерната турбина центар 4. Завртка завртки и носот конус 5. Правец на контролер
1.Светот
2.Транспорт време :
Од Express : Општо земено, околу 5-10 работни дена
Од Воздухопловната : Општо земено, околу 15-25 работни дена
(Забелешка : Ние ќе наплаќаат дополнителни превозот надомест ако локацијата е оддалечена или ние ќе ги користите другите испорака начин)
3.

Напон:
12V, 24V
Спецификација:
3 Blades, 5 Blades
боја:
Бела
Wattage:
400W
Тип:
Правец На Моќ Генератор
is_customized:
Yes
Број На Модел На:
ФА-400W-24V-S
Номинална моќност:
400W
номинална батеријата напон:
12V/24V
Број на Ножеви:
3
генератор:
постојан магнет алтернатор
Дијаметар на роторот :
1.23 M
додаток:
Правец На Генератор Промена Контролер
боја:
бела или црна
Примена:
правец на енергетскиот систем
Животен век:
15 години
Гаранција:
12months
R

Купувачите избираат и