.

.

Судбината Гранд Цел Cosplay Katsushika Hokusai Возрасни Жени Целосен Сет Одговараат Кимоно Ноќта На Вештерките Карневал Cosplay Костим Сопствени Направени

Судбината Гранд Цел Cosplay Katsushika Hokusai Возрасни Жени Целосен Сет Одговараат Кимоно Ноќта На Вештерките Карневал Cosplay Костим Сопствени Направени

DEN 5275.00
DEN 5275.20
-0 %
Од стока


Судбината Гранд Цел Cosplay Katsushika Hokusai Возрасни Жени Целосен Сет Одговараат Кимоно Ноќта На Вештерките Карневал Cosplay Костим Сопствени Направени
Вклучувајќи : Додатоци, Кимоно
Ткаенини : Жакард памук
Боја : Како Што Е Прикажано
Големина : XS/S/M/L/XL/XXL/XXXL/Една Големина(Custom)
Предавање на време : 10-15 Days
Тука е големината на табелата
Мажи
Мала : 170cm висина/67in, градите 92-97cm/36-38in, половината 76-79cm/30-31in, хип 90-95cm/35-37in, Треба да Ширина 46cm
Медиум : висина 175cm/69in, градите 99-104cm/39-41in, половината 81-86cm/32-34in, хип 97-102cm/38-40in, Треба да Ширина 48cm
Голем : висина 180cm/71in, градите 107-112cm/42-44in, половината 89-94cm/35-37in, хип 105-110cm/41-43in, Треба да Ширина 50cm
X-Large : висина 185cm/73in, градите 114-119cm/45-47in, половината 97-99cm/38-39in, хип 112-117cm/44-46in, Треба да Ширина 52cm
Жените
Мала : висина 160cm/63in, градите 86-89cm/34-35in, половината 66-69cm/26-27in, хип 91-94cm/36-37in, Треба да Ширина 39cm
Медиум : висина 165cm/65in, градите 91-94cm/36-37in, половината 71-74cm/28-29in, хип 97-99cm/38-39in, Треба да Ширина 40cm
Голем : 170cm висина/67in, градите 97-103cm/38-41in, половината 80-84cm/31-33in, хип 104-109cm/41-43in, Треба да Ширина 41cm
X-Large : висина 175cm/69in, градите 107-112cm/42-44in, половината 88-93cm/35-37in, хип 112-118cm/44-46in, Треба да Ширина 42cm
Забелешка : Ако не големина одговара, можете да изберете "Една Големина", ако е така, ве молиме ни e-mail на Родова, Висина, Тежина, Градите, Половината, Колковите, Рамо Ширина(од рамо до рамо), Рака Должина, и Inseam.

Големина:
XS, S, M, L, XL, XXL, XXXL, One Size
Извор:
судбината гранд цел
Посебни Употреба:
Носии
Број На Модел На:
Skycostume
Извор Тип:
Аниме
Одделот За Името:
Возрасни
Пол:
Унисекс
Тип На Објект:
Се поставува
Материјал:
Жакард памук
Компоненти:
Додатоци, Корсет, Кимоно
Знаци:
katsushika hokusai
is_customized:
Yes
боја:
Како што е прикажано
Ткаенини:
Жакард памук
Посебни Употреба:
Костими & Додатоци
Тип На Објект:
Носии
Одделот За Името:
Возрасни
Ткаенина Тип:
Broadcloth
Знаци:
Класичен Ноќта На Вештерките Носии
Вклучувајќи:
Додатоци, Корсет, Кимоно
R

Купувачите избираат и