.

.

14.1 cm*16cm Цртан филм Интересни Peeing Момче Decals Автомобил Прозорец Налепница Црна/Сребрена S6-3297

14.1 cm*16cm Цртан филм Интересни Peeing Момче Decals Автомобил Прозорец Налепница Црна/Сребрена S6-3297

DEN 54.00
DEN 89.76
-40 %
Од стока


14.1 cm*16cm Цртан филм Интересни Peeing Момче Decals Автомобил Прозорец Налепница Црна/Сребрена S6-3297
Примена на налепницата е многу лесно, земајќи само неколку минути.
Вашиот налепница има 3 делови :
Хартија Поддршка Налепница Јасно Трансфер Лента
1 Чистење на површината каде decal ќе биде инсталиран
2 Полека се отстранети хартија поддршка изработка на сигурни дека вашиот decal останува да се држат до јасно трансфер лента. Ако дел од вашиот decal лифтови со поддршка, притиснете на хартија поддршка назад против неа додека таа останува заглавен трансфер лента.
3 Откако вашиот decal е лупено далеку од поддршка, line up & позиција на вашата decal против површината на која што ќе се применува.
4 Користете кредитна картичка, squegee, или нешто слично, за да се изедначи надолу вашиот decal, што си сигурен дека тоа е сосема заглавени на површината.
5 Внимателно & Полека, отстранете трансфер лента од вашиот decal, изработка на сигурни дека вашиот decal е заглавен на површината. Ако видите дел од decal не ослободување од трансфер лента, притиснете го назад на површината и повторете го процесот.
Превозот : Не повеќе од 5 $ за испорака на логистика е Yan Вен .

Тип На Објект:
Налепници
Пакување:
Не Се Пакувани
Бренд Име:
YJZT
категорија:
Налепници
Вид На Налепница:
Автомобил Тело
Налепница Сместување:
прозорецот
Објектот Дијаметар:
0cm
Тип:
Лепак Налепница
дизајн:
Цртан филм
Модел:
ОЕМ
Објектот Ширина:
14.1cm
is_customized:
Yes
Објектот Висина:
16cm
Име На Модел:
S6-3297
Објектот Должина:
0cm
Материјал Тип:
Винил
боја:
црна/сребрена
Налепница:
автомобил налепница
R

Купувачите избираат и