.

.

За бмв Х5 F15 2014-2017 Precut лекување Централна Контрола Конзола CD Панел Вратата Ленти Заштитна најголемиот Дел на Филмот Комплет Градник Decal

За бмв Х5 F15 2014-2017 Precut лекување Централна Контрола Конзола CD Панел Вратата Ленти Заштитна најголемиот Дел на Филмот Комплет Градник Decal

DEN 998.00
DEN 1919.52
-48 %
Од стока


Precut Лекување Автомобил Внатрешни Работи Гребнатини Спречи Јасна Боја Заштита Филм Комплет Градник. Да ви донесе чиста и убава внатрешни работи.
Објектот Fitment :
Одговара за БМВ Х5 F15 2014-2017
Опис :
Материјал : TPU(речиси невидливи и авто исцелување)
Боја : Trasparent
Функција : Отпорен на Гребење и лекување
Инсталација Совет :
Step1 : подготви спреј шише (вода и 1 капка на туш гел),партал и scraper ,за да целосно чистење на апликацијата област.
Step2 : отстрани филмот и спреј со одредена количина на вода на леплива страна .
Step3 : Усогласување на дупки првиот кој ќе им помогне да го усогласи целата парче филм.
Чекор 4 : Scrape на водата и воздухот меурчиња надвор од центарот на агол со помош на scraper.
Step5 : Користете топлина пиштол,фен за коса,или полесни за да го израмните и affix нерамна место.
Мерки на претпазливост :
1.Не construst на maggie,sonwy и мраз ден.Ве молиме не чистење на вашиот автомобил во рок од 48 часа по конструкција.
2.Ве молиме не користете хемиски вода,corrsive агенти(како што се чистење агенти),Degreaser,итн. за да ја избришат или спреј врз заштитна фолија.(Тф што не ги следат горенаведените, ние сме одговорни за тоа.)
Pcckage Вклучуваат :
1 сет (Зависи од оној што го наредил, проверете слики ве молам.

Бренд Име:
Поставен На Коњ
Налепница Сместување:
Централната Конзола,Вратата Внатрешни Работи
Материјал:
Пластични
Материјал:
tpu материјал
R

Купувачите избираат и