.

.

5S 18/21V 20A Li-Ion Литиум Батерија Пакет Полнење на Батеријата Заштита Одбор

5S 18/21V 20A Li-Ion Литиум Батерија Пакет Полнење на Батеријата Заштита Одбор

DEN 115.00
DEN 126.72
-9 %
Од стока

Карактеристики : заштита одбор е за 5 серија Li-ion батерии, главно се користи за производство на електрична енергија tools. Таа користи специјални IC за 5 S литиум батерии како процесор да се открие во реално време напон, полнење и празнење на сегашните и температурата на околината на секој батеријата. Стабилна различни заштитни функции за полнење и празнење, како што се overcharge заштита, над-испуштање заштита и краток спој заштита. Ниска потрошувачка на енергија,работни тековни е за 25u A и quiescent тековни е за 6u A. Изборот на правилна заштита одбор и примена на соодветно е од витално значење за долговечност вашите батерии. Спецификации : Полнење Напон : 19/21 V Една Клетка Полнење Напон : 3.8/4.25 V Постојано Испуштање Струја : 8-20 A Overcharge Една Клетка Откривање Напон : 3.85-4.25 V Overcharge Заштита Губеа : 1 S Overcharge Една Клетка Обновување на Напон : 3.75-4.13 V Overcharge Заштита Ослободување Губеа : 1m S Над-испуштање Една Клетка Откривање Напон : 2-2.8 V Над-испуштање Заштита Губеа : 1 S Над-испуштање Една Клетка Обновување на Напон : 2.5-3.0 V Над-испуштање Заштита Ослободување Губеа : 100±20m S Над-струја Откривање Напон : 0.1-0.4 V Над-струја Откривање на струјата : 30±5 A Над-струја Откривање Губеа : 1 S Краток Спој Заштита Поддршка : Yes Краток Спој Откривање Губеа : 250u S Краток Спој Ослободување Губеа : 1 S Краток Спој Откривање Напон : 0.

Бренд Име:
OOTDTY
DIY Материјали:
Металугрија
Тип:
Моќ Банка Батеријата Тестер
Тип На Единица:
парче
R

Купувачите избираат и