.

.

DC мотор модул / одбор H мост со висока моќ и обратно кочница PWM брзина регулатива 5/12/24V

DC мотор модул / одбор H мост со висока моќ и обратно кочница PWM брзина регулатива 5/12/24V

DEN 917.00
DEN 964.80
-5 %
Од стока

modname=ckeditor
Контрола на DC напон 5 V~27 V Помеѓу DC мотор, напред брзина регулатива, обратна брзина регулатива, на сопирачката
1 Производ модел : YYH-12 : влезен напон : DC DC5 V~27 V3 : номинална излезна струја : 5 A може да се задржи тоа 5 A Континуирано тековната рок4 Статични режим на струја : Околу само 3 MA5 : сигнал тип : управувачкиот сигнал е управувано од страна на наводнување струја, која го поддржува директни вози на огромното мнозинство на singlechip, и optocoupler е целосно изолирано. PWM Сигналот фреквенција поддршка 20 KHZ во рамките на6 користење на брзо закрепнување диоди за да се спречи моторни почнувајќи моментален назад индукција electromotive сила е премногу голем за да се запали контрола делПрашања кои имаат потреба од внимание
1) се вози моќ не мора да бидат поврзани. Препорачливо е дека 15 A осигурач е поврзан во моќта интерфејс. Напон треба да биде во исто време. 5 V~27 V Помеѓу. Ако напонот е overvoltage, напојување може да се изгори на
2) препорачува моќ номинална излезна струја во моторни номинална струја е повеќе од 2 пати, така што нема да се предизвика напојување може да обезбеди моторни почнувајќи тековната потребни за да предизвика пад на напон за напојување на напојување напонот не е до барањата на возачот влезен напон, а со тоа возење модул за undervoltage заштита исклучување излез води кон моторни пауза феномен.

Бренд Име:
TailKuKe
DIY Материјали:
Електрични
R

Купувачите избираат и