.

.

CURREN 2017 Црна, Црвена Мода Трки Дизајн Календарска Недела Екранот Час Машки Часовник Mens Кварц Воена Часовници Врвот Луксузен Бренд

CURREN 2017 Црна, Црвена Мода Трки Дизајн Календарска Недела Екранот Час Машки Часовник Mens Кварц Воена Часовници Врвот Луксузен Бренд

DEN 815.52
Од стока


Опис : - Висок квалитет вистинска кожа бенд ви дава нова класична дефиниција.
- Движење : Време Модул кварц движење (Јапонија Направени)
- Огледало Материјал : Hardex - не ' Рѓосувачки челик види случај го прави види повеќе издржливи. - Секојдневно отпорност на вода (не за туширање и пливање). - Бојата не може да се појави како точно како во реалниот живот поради варијации помеѓу компјутерски монитори и nacked боја на очите разлика. Спецификација (приближно) : - Дијаметар : 47mm - Дебелина : 13 mm - Должина на watch бенд : 22.5 см - Бенд ширина : 24mm - Движење : Јапонија Кварц Движење - Види бенд : Вистинска Кожа Бенд - Види случај : Нерѓосувачки челик Пакетот вклучува : - 1 x Curren Кварц Види
- 1 x Картон Подарок Кутија

Тип На Објект:
Кварц Рачни Часовници
Функција:
Отпорен На Вода,Заврши Календар
Кутии & Случаи Материјал:
Нема пакет
Случај Материјал:
Нерѓосувачки Челик
Затворач Тип:
Тока
Бренд Име:
CURREN
Бендот Материјал Тип:
кожа
Dial Дијаметар:
47mm
Движење:
Кварц
Случај Дебелина:
13mm
Стил:
едноставна
Број На Модел На:
8253-1
Dial Прозорец Материјал Тип:
Hardlex
Бендот Должина:
22.5 инчен
Бендот Ширина:
24mm
Отпорност На Вода Длабочина:
3Bar
Случај Обликот:
Круг
R

Купувачите избираат и