.

.

Африканска Жена Diy Дијамант Сликарство Крстот Бод 5D Дијамант Мозаик Поставите Полн Плоштад Дијамант Везови рачно изработени Needleworks JS1267

Африканска Жена Diy Дијамант Сликарство Крстот Бод 5D Дијамант Мозаик Поставите Полн Плоштад Дијамант Везови рачно изработени Needleworks JS1267

DEN 239.00
DEN 331.20
-28 %
Од стока


Нашата Идеја : Ние сме професионални домаќинство продавницата на Aliexpress за Неколку години. Ние ви препорачуваме можете да додадете "Омилен магазин" и "Wish list" што е повеќе погоден за вашата следна посета.
Примена : Home/хотел/канцеларија декорација & подарок
Дијамант тип : 3 D Полн Плоштад Дијамант
За дијамант количина : Со 20% поголема количина на дијамант, апсолутна доволно
Дијаметарот на дијаманти : 2,5 mm
Кликни за да го добиете она што ви се допаѓа : r////
Answer : ___________________________ Note : Ние сите дијамант сликарство колекции не вклучуваат надвор рамка borde
Име на производ : Африканска Жена Diy Дијамант Сликарство Крстот Бод 5 D Дијамант Мозаик Поставите Полн Плоштад Дијамант Везови рачно изработени Needleworks JS1267
Дефиниција слика :
База : Увезената Нафта Платно со јасни симболи.
Производството чекори :
01 . Отворете го вашиот парцела, проверете колекции дали сите делови се целосно или не.
02 . Проверете смола дијаманти и боја на соодветните боја код, да се обезбеди сите дијаманти код код се се заврши. заврши.
03 . Отворен мал дел од селотејп, обрнете внимание за да ги задржи прашина надвор.
04. Изберете лик (симбол), најдете соодветните дијаманти и го стави во вежба плоча.
05. Користете ја алатката за да ги собереш на соодветни дијамант нежно, а потоа го стави во соодветната позиција на модел број
06. Повторете ги претходните чекори, се додека не заврши целата слика.
07. Заедничката треба да се угнетените и чисти, немаат пукнатини. Може да се стави книга на предниот дел од дијамант цртеж, со раце притисне на книгата.
08. Тркалање до производ и кои се соочува надвор пред par, преполна со нашите цилиндар пакет за да го заштити без гребнатинка.
09. Фотографирањето на вашиот локален рамка на пазарот,користење на вашите омилени рамка до рамка тоа.

Големина:
20x25cm, 24x30cm, 30x40cm, 40x50cm, 45x60cm, 50x65cm, 55x70cm
Стил:
Европа
Платно Пакување Метод:
Навива
Форма:
Посебна
Бренд Име:
RealShining
Pasting Област:
Целосна
Материјал:
Смола
Дијамант форма:
Плоштад
Шаблон Тип:
Портрет
Рамка:
No
Употреба:
За Home/Ѕид/Дневна Соба Декорација
Број на Бои:
Зависи од слики
Надворешното Пакување:
Во текот 30x40cm,кутија за пакување,подолу 30x40cm торба за пакување
Тема:
Африканска жена
Алатки:
Пинцети, Pick-Up Алатки
колекции во собата:
Алатки,смола дијаманти ,printe
ако дијамант не е доволно:
Тоа е слободно да се препратат
R

Купувачите избираат и