.

.

Дијамант сликарство Буда декорација големиот Буда лице, малиот Буда дијамант мозаик дијамант вез верска дијамант шема

Дијамант сликарство Буда декорација големиот Буда лице, малиот Буда дијамант мозаик дијамант вез верска дијамант шема

DEN 188.00
DEN 367.68
-49 %
Од стока

Внимание : A : Нашата дијамант сликарство е без рамка . Б : тоа не е готов слика ,што треба да заврши себе . C : Инструмент не вклучува пинцети,Пластични пенкало, наместо на пинцети,Ако ви треба помош на пинцета. Функција : Нова генерација DIY дијамант paiting - Круг магија дијамант сликарство Материјал : 2.8 mm Круг Смола Дијамант Новата генерација Круг Смола Дијамант со 447 DMC Бои За Вежба : 100% Целосна Вежба За Рамка : Без Рамка, Откако ќе заврши потребни за адхезија на локалните купи Рамка За Пакет : 30x40cm пакет од страна на кутијата ,Боја Кутија / Торба - Функција : круг дијамант ; Дијамант покривање на платно заврши, тоа е полна дијамант вез - Повеќенаменски : Може да се користи во Спалната соба, Dinning Соба, Бања, Бања, Кујната, Студија, Дом, Канцеларија, Хотел, Ресторан и Бар , Home/Хотел/Канцеларија Декорација,Уникатен Подарок - Процес : Нова технологија , со Различни плоштадот дијаманти и други дијамант . тоа е најновата технологија. DIY Дијамант сликарство производството чекори a. Отворете ја кутијата/кеса и да го провери дијамант подготви специјални алатки. б. Приказ на смола дијамант боја, средена, со цел на кодирање. в. Откривањето на лента цртање погоре, ќе видите голем број на симболи за да одговара на бојата на кодирање.

Големина:
20x20cm Round, 25x25cm Round, 30x30cm Round, 35x35cm Round, 40x40cm Round, 50x50cm Round, 60x60cm Round, 20x20cm Square, 25x25cm Square, 30x30cm Square, 35x35cm Square, 40x40cm Square, 50x50cm Square, 60x60cm Square, 15X15CM Round, 15X15CM square
Бренд Име:
DIADIY
Надворешното Пакување:
Обоени Кутија
Платно Пакување Метод:
Навива
Употреба:
Слики
Pasting Област:
Целосна
Материјал:
Смола
Број на Бои:
30-45
Форма:
Станот
Дијамант форма:
Круг
Стил:
Медитеранот
Шаблон Тип:
Портрет
Рамка:
No
Употреба:
Дома декор&ѕид уметност&ѕид декорација Семејство и хотел декорација, раѓање
колекции внатрешни детали:
смола честички, Основната ткаенина, Цртежи, Форцепс
Количина:
Ѕидот Налепници
детали:
Целосна смола круг дијаманти со слика
цена:
Најниска ,Најдобрите и конкурентна
Религија:
големиот Буда лице, мали Буда
R

Купувачите избираат и