.

.

ENKAY Шапка-Принцот за Sony Xperia XZ2 Пред Филмот 0.26 mm 9H Цврстина 2.5 D Криви Работ Калено Стакло Екран Заштитник Филм

ENKAY Шапка-Принцот за Sony Xperia XZ2 Пред Филмот 0.26 mm 9H Цврстина 2.5 D Криви Работ Калено Стакло Екран Заштитник Филм

DEN 158.00
DEN 175.68
-10 %
Од стока


За Овој Производ
Описи
1. Ултра-тенок и одлична флексибилност. Вие не треба да се грижите дали рефлекси на вашиот телефон ќе го забави по pasting филмот на сите.
2. Висока цврстина. Оваа калено стакло екран филмот има висока цврстина, па тоа може да се спречи себе од тоа да биде изгребани или искршено ефективно и континуирано. Ако скршен, со калено стакло ќе се пробие во мали парчиња кои не се остри, што го прави повеќе побезбедни за корисници.
3. Висока дефиниција. Филмот има висока светлина трансмисија. Со висока светлина пренос и слаба светлина рефлексија, филмот може да ви обезбеди со висока дефиниција на екранот исто како и обично.
4. Функционална. На екранот заштитник може да се вклопи во вашиот телефон и и направи голема разлика на заштитата на вашиот телефон од гребење, отпечаток, вода, масло, прашина, шок, се лизга и така натаму.Кога се обоени со вода, почва, кал, масло или други додатоци, може да се чисти без напор.
5. Лесен за употреба. За да го залепите филм, единствената работа што треба да се направи е да се исчисти екранот темелно.
6. Издржливи. Со добри перформанси и висок квалитет, може да се работи за долго време.
Предупредува
1. Бидејќи ова е чаша на производот, ве молиме имајте на ум дека рабовите на стакло се најзагрозените подрачја.

Употреба:
Мобилен Телефон
Карактеристики:
Лесно да се Инсталира,Нула Доказ,Ултра-тенки
Пакет:
Yes
Тип:
Пред Филмот
Компатибилен Телефон Бренд:
Sony Ericsson
Со Мало Пакет:
Yes
На работ на работ Покриеност:
No
Бренд Име:
ENKAY
R

Купувачите избираат и