.

.

Лак Глеѓ УВ Гел лак 36pcs ibdgel трговија на големо бренд LED Светилка Полу Постојан

Лак Глеѓ УВ Гел лак 36pcs ibdgel трговија на големо бренд LED Светилка Полу Постојан

DEN 5380.00
DEN 6561.60
-18 %
Од стока


ibdgel GELATU Боја Серија , Концентрирани пигмент Гел лак , Само треба еден слој за да се добие целосна покриеност ,2 слоеви ќе биде совршен .
Q1 . Зошто заврши нокти оштетени / лупено ?
① Да не полирање на ноктите со Нокти Датотека темелно
② Ќе се бранеа unevenly и не се исуши рамномерно
③ Постои residuum лево, тоа е јазот меѓу гел и нокти
④ Да не се излечи за доволно време гел слој не се исуши целосно или крушка Светилка е лоша состојба
⑤ Постои останатите cuticle, Дали се задржи растојанието помеѓу гел и вашите нокти жлебот
Q2 . Зошто заврши нокти имаат пукнатини ?
① Луѓе се направи нокти, премногу често, па тоа ќе станат меки и кршливи нокти, па ноктите може лесно да се биде укината понекогаш, и заврши нокти имаат пукнатини.
② Ќе се бранеа премногу врвот палто или ќе се применува повеќе од 2 пати, Нормално мазна и еден тенок слој е доволно
Q3. Зошто заврши нокти изгледа не како блесне како што се очекуваше?
① Да не четка непречено и има неколку четка-траги на површината на ноктите
②Your врвот грб не се вклопуваат добро со вашата боја гел, тие не одговараат ако тие доаѓаат од различни бренд
③You треба да се задржи за 20 секунди пред да ги исклучите вашиот врвот нанесен слој
④ Вашиот памук парче за избрише исклучување може да не се чисти, секое парче памук може да се користи само еднаш
⑤ Ве Молиме изберете течност за чистење кои не содржат acetone
⑥Top нанесен слој не се исуши целосно, да се излечи со LED светилка за најмалку 90sec е(УВ ламба 2 или 3mins) неговата зависи од крушка светилка состојба
⑦You може да се бранеа врвот грб премногу тенка и премногу помалку, четка доволно& соодветна горниот слој е нужно
.

боја:
34colors 1base 1top, 36colors
Тип На Објект:
Гел На Ноктите
Бренд Име:
ibdgel
Тип:
Гел За Полски
НЕТО-WT.:
15ml
јачина:
15ml
Број На Модел На:
УВ Гел
Состојка:
Смола
Количина:
36pcs/многу
is_customized:
Yes
Боја Видови:
108colors гел
Advantage1:
Висока технологија.Hight квалитет ув гел
Advantage2:
Трае повеќе од еден месец се впие исклучување гел
Advantage3:
Хит и еколошки
Advantage4:
Многу Лесно да се работи
Погоден светилка:
УВ/LED светилка е во РЕД
Место на Потекло:
Guangdong, Кина (Копно)
Снабдување Тип:
Фабриката Трговија На Големо
Categery:
Натопете исклучување Гел лак
R

Купувачите избираат и