.

.

Cooltech RSF08SB 8ch Futaba S-FHSS С АВТОБУС Компатибилен Примачот за 10J 8J 6K 6J 10J 14sg 18MZ WC 18SZ Frsky Делта 8 RC Модел

Cooltech RSF08SB 8ch Futaba S-FHSS С АВТОБУС Компатибилен Примачот за 10J 8J 6K 6J 10J 14sg 18MZ WC 18SZ Frsky Делта 8 RC Модел

DEN 896.16
Од стока


RSF08 SB 8ch Futaba S-FHSS С АВТОБУС Компатибилен Примачот за 10 J 8 J 6 K 6 J 10 J 14sg 18 MZ WC 18 SZ Frsky Делта 8
СПЕЦИФИКАЦИИ :
Passageway : 8ch
Adhibition : Фиксно крило/Хеликоптер/едрилици/Автомобил/Брод
Фреквентен опсег : 2.400 GHz-2.483 GHz
Декодирање на владата : PCM 1024/PCMS4096
Влезен напон : 3.5-8.4 v
Антена Должина : 145mm(5.65 во)
Тежина : 11g(0.39 мл)
Големина : 47.5x25.3x15mm(1.85x0.98x0.58in)
Батеријата F/S Напон : 3.8 V
КАРАКТЕРИСТИКИ :
1)Стабилни перформанси и висока примање на чувствителност
2)Две избор failsafe опциите за подесување
3)Подобрување на способноста на анти-мешање
4)Фирмверот надградливите
КОМПАТИБИЛЕН :
Применливи системи : Futaba S-FHSS систем и ТМ-FH RF Модул
Futaba С АВТОБУС servos
Futaba 10 J, 8 J, 6 J, 4 GRS, 4 PX, итн.
ПАКУВАЊЕ :
Блистер големина : 145mm X90mm X20mm Тежина : 36g
Картонска кутија големина : 470mm X250mm X210mm
120sets/1 CTN Grossweight : 4.3 kg

Пакет:
Yes
Број На Модел На:
RSF08SB
Бренд Име:
TAROT-РК
Тежина (g):
36
Пакет:
Пакет 1
Gimbal Додатоци Тип:
gimbal контролер
Компатибилен Gimbal Бренд:
Општи
Компатибилен Gimbal Модел:
Општи
R

Купувачите избираат и