.

.

PCM2706 + ES9023 HIFI Аудио DAC Одбор/ Декодер Одбор/ Засилувач Проширување Картички/ Дно Бучава За А2 Слушалки Amp

PCM2706 + ES9023 HIFI Аудио DAC Одбор/ Декодер Одбор/ Засилувач Проширување Картички/ Дно Бучава За А2 Слушалки Amp

DEN 911.52
Од стока


Одберете DIY за Полнење треба да поседувате за заварување
Дизајн карактеристики : Користете активни кристал! Германија WIMA излез филтер. Независна DAC рамка поставена, мулти-фаза capacitor за одвојување. Со 4007 диоди за да се спречи обратна дизајн, повеќе сигурен.
Со OTG функција, USB напојување со струја, исто така може да користите надворешна напојување
Јачина на бучава сооднос 112db, дисторзија -93db, директен излез 2 V RMS аудио напон.
ES9023 внатрешни негативен притисок конверзија, може излез 2 V(RMS) сигналот може да биде директно по класа засилувач, или preamp.
Нарушување : THD + N :
Компонента избор : употреба на германски WIMA излез, употребата на висока прецизност активни кристал, коло оптимизација на дизајнот, 0 на крајот на бучава дизајн, позадината е многу тивок, надградба на PC звучна картичка, лесно да го подобри квалитетот на звукот!

боја:
DIY Комплет, Собранието одбор
Бренд Име:
SENGTERBELLE
Тип На Објект:
кола
Број На Модел На:
PCM2706+ES9023
Излез Тип На:
џек за слушалки
Тип На Текст:
USB
R

Купувачите избираат и