.

.

Новиот дизајн на RFID FDX-Б/FDX-A/HDX 134.2 KHz се држи на увото ознака microchip водоотпорен читателот за домашни миленици /arowana/риба

Новиот дизајн на RFID FDX-Б/FDX-A/HDX 134.2 KHz се држи на увото ознака microchip водоотпорен читателот за домашни миленици /arowana/риба

DEN 28752.00
Од стока

Новиот дизајн на RFID FDX-Б/FDX-A/HDX 134.2 KHz се држи на увото ознака microchip водоотпорен читателот за домашни миленици /arowana/риба
Мулти-протокол рачни читателот за животни, домашни миленици и средства за идентификација
Оваа читателот може да ги прочитате сите FDX-Б тип електронски чипови (во согласност со стандардот ISO11784), FDX НА чипови и HDX чипови, кои се широко користени, наменети за домашни миленици,' идентификација. Исто така, има водоотпорен функција.
ПОДОБРЕНИ ФУНКЦИИ :
1. Повеќе екстензивно читање опсег, до 14cm да го прочитате стакло ознака
2. OLED дисплеј, сончева светлина може да се чита
3. Менито за опции за различни функции, лесна за употреба
4. Батерија со мини USB порт
5. Вграден Bluetooth
6. Водоотпорен функција
КАРАКТЕРИСТИКИ :
1. Може да ги прочитате сите FDX-Б тип електронски чипови (во согласност со стандардот ISO11784), FDX НА чипови и HDX чипови.
2. Спаси 800 ID кодови во меморија
3. Компактен дизајн и лесна за употреба
4. Седум јазици се поддржани.
Техничка Спецификација
Бренд
FAREAD
Модел
FRD5210
Фреквенција
134.2 k Hz,125 KHz
Читање Стандард
ISO11784/5,ISO14223,FDX-А,FDX-Б,HDX,EM4102
Комуникација Режим
USB & Bluetooth
Читање Од Далечина
26-30 CM (Ear tag) 14 CM (12mm стакло ознака )
Екранот
128x64 OLED
Операција Температура
-5°C-40°C
Температура На Чување
-10°C-55°C
Димензии
600*60*35mm
Јазик
Англиски, Француски, Шпански, Италијански, Португалски, Германски, Полски
Напојување
3.

Големина:
L 600mm x W 60mm x H 35mm
Прочитајте Опсег:
26-30 CM (Ear tag) 14 CM (12mm стакло ознака )
моќност:
Пасивни Картичка
Бренд Име:
FAREAD
Признавање На Чекање:
Само За Читање
Чип Капацитет:
800 ID кодови
Контури:
ISO Картичка
Број На Модел На:
FRD5210
Чип Вид:
Безконтактни лична Карта
Фреквенција:
134.2 KHz/125KHz
R

Купувачите избираат и