.

.

15 инчен 10 mm рамки Индустриски компјутер,resistive touch screen монитор,

15 инчен 10 mm рамки Индустриски компјутер,resistive touch screen монитор,

DEN 13200.00
Од стока

Опис На Производот
Општи Параметри
1. Големина : 10.1", 10.4", други големини 12", 15", 17", 19", 21.5", 22"
2. Патентиран Дизајн : Алуминиум Легура Куќиште
3. Панел : Индустриски одделение А+ TFT LCD
4. IP65 стандард лесна фронт со вода/прашина/масло–доказ
5. Допир : 10-point capacitive/2-ponit инфраред допир
6 . Светлост : 300nit-1000nit
7. Интерфејс Тип : DVI/VGA/HD-MI
8. Моќност : AC 110-240 V, 50/60 Hz
9.Време на одговор : 5ms
Се однесуваат на Различни Средини
1. Широк работна температура дијапазон : -10 ℃ -60 ℃
2. Широк напон спектар : 12 V-24 V
3. Анти-Мешање / Анти-Статички
Апликации :
Индустриска Контрола, БАНКОМАТ, ПОС, Внатрешна/надворешна Киосци, Транспорт, Реклама машина, Игри, Медицински итн.
Производ Прегледи
Спецификација на Големината 10.4 инчен 12inch 15inch 17inch 19inch 19inch широк 21.5 инчен Дисплеј Панел Тип Индустриски LCD панел A+ одделение Размерот 4 : 3 4 : 3 4 : 3 4 : 3 4 : 3 16 : 10 16 : 9 Резолуција 1024*768
1024*768 1024*768 1280*1024 1280*1024 1440*900 1920*1080 Контрастот 800 : 1 800 : 1 1000 : 1 1000 : 1 1000 : 1 1000 : 1 1000 : 1 Светлост 250nit-1000nit 250nit-1000nit 250nit-1000nit 300nit-1000nit 300nit-1000nit 300nit-1000nit 300nit-1000nit време на Одговор од 5ms 5ms 5ms 5ms 5ms 5ms 5ms Активната Област (mm) 227*131 250*188.4 305.8*229.8 341.5*274 383*308 414.3*262.5 478*269.24 Екранот бои 16.7 M(8-битна) 16.7 M(8-битна) 16.

Пакет:
Yes
Број На Модел На:
15M5-A
Тип:
Индустриски Следење
Бренд Име:
ZUCZUG
Големина На Дисплеј :
15 инчен
Контрастот:
1000
Резолуција:
1024*768
Осветленоста:
450 cd/m2
Интерфејс :
VGA/DC PORT/HDMI/USB (Друга опција)
Моќ Интерфејс :
DC Авијација
Влажност :
5.5% -95.5% не-кондензирање
Екран На Допир:
5 Жици Екран На Допир
Температурата На Работа:
-25--75
сертификација:
R

Купувачите избираат и