.

.

10.4 инчен 10мм Алуминиум Андроид Индустриски Панел PC екран на допир

10.4 инчен 10мм Алуминиум Андроид Индустриски Панел PC екран на допир

DEN 12000.00
Од стока

Опис На Производот
Општи Параметри
1. Големина : 10.1", 10.4", други големини 12", 15", 17", 19", 21.5", 22"
2. Патентиран Дизајн : Алуминиум Легура Куќиште
3. Панел : Индустриски одделение А+ TFT LCD
4. IP65 стандард лесна фронт со вода/прашина/масло–доказ
5. Допир : 10-point capacitive/2-ponit инфраред допир
6 . Светлост : 300nit-1000nit
7. Интерфејс Тип : DVI/VGA/HD-MI
8. Моќност : AC 110-240 V, 50/60 Hz
9.Време на одговор : 5ms
Се однесуваат на Различни Средини
1. Широк работна температура дијапазон : -10 ℃ -60 ℃
2. Широк напон спектар : 12 V-24 V
3. Анти-Мешање / Анти-Статички
Апликации :
Индустриска Контрола, БАНКОМАТ, ПОС, Внатрешна/надворешна Киосци, Транспорт, Реклама машина, Игри, Медицински итн.
Производ Прегледи
Спецификација на Големината 10.4 инчен 12inch 15inch 17inch 19inch 19inch широк 21.5 инчен Дисплеј Панел Тип Индустриски LCD панел A+ одделение Размерот 4 : 3 4 : 3 4 : 3 4 : 3 4 : 3 16 : 10 16 : 9 Резолуција 1024*768
1024*768 1024*768 1280*1024 1280*1024 1440*900 1920*1080 Контрастот 800 : 1 800 : 1 1000 : 1 1000 : 1 1000 : 1 1000 : 1 1000 : 1 Светлост 250nit-1000nit 250nit-1000nit 250nit-1000nit 300nit-1000nit 300nit-1000nit 300nit-1000nit 300nit-1000nit време на Одговор од 5ms 5ms 5ms 5ms 5ms 5ms 5ms Активната Област (mm) 227*131 250*188.4 305.8*229.8 341.5*274 383*308 414.3*262.5 478*269.24 Екранот бои 16.7 M(8-битна) 16.7 M(8-битна) 16.

Пакет:
Yes
Тип:
Индустриски Следење
Бренд Име:
ZUCZUG
Број На Модел На:
104M5-A
Големина На Дисплеј :
10.4 инчен
Контрастот:
1000
Резолуција:
1024*768
Осветленоста:
450 cd/m2
Интерфејс :
VGA/DC PORT/HDMI/USB (Друга опција)
Моќ Интерфејс :
DC Авијација
Влажност :
5.5% -95.5% не-кондензирање
Екран На Допир:
5 Жици Екран На Допир
Температурата На Работа:
-25--75
сертификација:
R

Купувачите избираат и