.

.

12A DC-DC Исправање Прилагодливи Buck Модул CRCC 4V-32V Да 1.2 V-32V ПРЕДВОДЕНА од Сончевиот Диск Литиум Батерија на Полнење Конвертор

12A DC-DC Исправање Прилагодливи Buck Модул CRCC 4V-32V Да 1.2 V-32V ПРЕДВОДЕНА од Сончевиот Диск Литиум Батерија на Полнење Конвертор

DEN 409.00
DEN 511.20
-20 %
Од стока


Кога го користите овој производ, на влез и излез основа на овој модул не мора да бидат комбинирани. Ова ќе предизвика модул е тековната земање отпорник да се одмина, со што ќе се направи да биде невозможно за модул за регулирање на излезна струја. Ако модул е поврзан со голем товар, модул лесно може да бидат изгорени. Некои клиенти извештај дека излезниот напон на модул не може да се прилагоди. Кога ќе се судрите со овој проблем, ве молиме да го вклучите CV potentiometer спротивно повеќе од 20 врти пред користење на модулот за да се прилагоди на напон. Бидејќи предметот е предаден, стандардниот излезниот напон е околу 17 V. Три начини за да го користите модул : 1. Се користи како обичен buck модул со прекуструјна заштита способност; 2. Како сорта на напон вредност литиум батеријата, батерија, никел-кадмиум никел-метал hydride battery (батеријата pack) апарат за полнење за на соларни панели, ветерни електрани и други прилики; 3. Се користи како висока-LED диоди за постојан струја возачот модул; Модул параметри : Модул име : 12 A синхрони rectifier buck модул, константен напон постојан струја Модул Својства : Не-Изолирани Buck Модул (ДОЛАР) Синхрони Исправање Влезен напон : 4-32 V (35 V граница) ве Молиме резерви напон маргина.

Тежина:
50g
Излезна Струја:
0-12A
Бренд Име:
ailavi
Големина:
70mm*40mm*30mm
Фрекфенција:
150KHz
Излез Тип На:
Еден
Тип:
DC/DC Конвертори
is_customized:
Yes
R

Купувачите избираат и