.

.

50g Ретки Природни Sugilite Кварцен Кристал/Циркон Кварцен Кристал Камен/Cirtrine Природни камења и минерали

50g Ретки Природни Sugilite Кварцен Кристал/Циркон Кварцен Кристал Камен/Cirtrine Природни камења и минерали

DEN 153.00
DEN 153.12
-0 %
Од стока

50g Ретки Природни Sugilite Кварцен Кристал/Циркон Кварцен Кристал Камен/Cirtrine
Материјал : Природен Кварц Кристали
Големина : Случајни
Тежина : 50 грама
Пакетот вклучува : 50 грама кварц кристали
Кристал Чакал Употреба : 1.Кристал перница : Обично кристално перница би се потребни околу 6 килограми на кристал gravels, и можете да го користите кристално бела, розева роза кристал,аметист кристал,итн.Тоа ќе се направи што повеќе се излади и да ви помогне да спијат во текот на летото. 2.Нога Масажа : Кристал чакал, исто така, се користи за нога масажа, и тоа ќе биде многу удобно и може да се ќе биде добро здравје магнетна терапија начин. 3.Дома Декорација : Ако спакувани овие кристал чакал со прекрасна контејнер или предиво кеса и ги стави веднаш до телевизија, comuputer, тоа ќе ве направи вас или членови на семејството да се избегне зрачење штета. 4.Култивирани растенија : Ако кристал песок поставени во potted растенија, тоа ќе го направи растенија растат здрави бујна и живописни. 5.Риба Резервоарот : Место кристал чакал во резервоарот, не само пријатно, но исто така и за одржување на квалитетот на водата magnetization чисти, нека риба здрав раст.

Бренд Име:
докса
Материјал:
Кристално
Стил:
Фенг Шуи
Тема:
Љубов
Регионален Функција:
Кина
R

Купувачите избираат и