.

.

4g 3g sim картичка ip ptz видео надзор камера 18x зум varifocus зум отворено брзина купола 4g lte безбедносната камера со 150M ir растојание

4g 3g sim картичка ip ptz видео надзор камера 18x зум varifocus зум отворено брзина купола 4g lte безбедносната камера со 150M ir растојание

DEN 12827.00
DEN 12827.04
-0 %
Од стока


Еве некои од главните воведување на стоката, pls ве молиме проверете внимателно
- Каде е 4 G 3 G камера најчесто се користи.
Местото што имаат стабилни 4g сигнал, но не мора Wi Fi или кабелска Интернет(како што е : поле, фарма, садење база, изградба на сајт и така натаму)
-Ако ви треба звучникот, pls контактирајте со продавачот на промена на цената
-Камерата е 18x зум , 4.7-84.6 mm varifocus зум, 8pieces ИНФРАЦРВЕНАТА светлина, 100-150meters ноќ визија далечина.
- Како се прави паметен мобилен телефон за пристап на 4 G камера?(Детално ману ќе дојде со камера)
1. Отстранете го задниот капак на камерата, вметнување на 4 G SIM картичка и SD-картичката.
2. Моќта на камерата со поврзување на адаптер
3. Преземете СТАН "XMEye" на вашиот мобилен телефон
4. Поврзете на Wi Fi на 4 G камера"4 GIP_00" И пребарување на камерата во LAN страна на СТАН, се Поврзете со посета на видео
5.Нашата демонстрација на 2mp камера, Сериски Број : be648c277ce31aec, Лозинка : 4000667166
- Поддршка 2g на 3g 4g микро SIM картичката
- Max поддршка 128 GB SD картичка , видеото може да биде само storaged во sd картичка, можете да го преземете на репродукција преку мобилен СТАН и КОМПЈУТЕР Клиент со мрежа датум на далечина, без датум од страна на поврзување на своите Wi Fi и на локално ниво
- Еве неколку тип на 4g Модул,
pls ве молиме проверете кој е во костим за бендови на вашата SIM картичка,
и се јавите на продавачот со право модул
Модел(PCIE) Поддршка на бендови EC20-C ФЛОПИ LTE : Б1/Б3/Б8;
TDD LTE : B38/B39/B40/B41;
TDSCDMA : B34/B39;
WCDMA : Б1/Б8;
GSM : 900/1800 EC25-V ФЛОПИ LTE : Б4/B13 EC25-АУ ФЛОПИ LTE : B1/B2/Б3/Б4/B5/B7/Б8/28;
TDD LTE : B40;
WCDMA : B1/B2/B5/Б8;
GSM : B2/Б3/B5/Б8; EC25-E ФЛОПИ LTE : Б1/Б3/B5/B7/Б8/B20;
TDD LTE : B38/B40/B41;
WCDMA : Б1/B5/Б8;
GSM : Б3/Б8; EC25-ЕДНА ФЛОПИ LTE : B2/Б4/Б12;
WCDMA : B2/Б4/Б5; EC25-J ФЛОПИ LTE : Б1/Б3/Б8/B18/B19/B26;
TDD LTE : B41;
WCDMA : Б1/B6/Б8/B19;
- Поддршка неколку следи начин :
1.

Сензор Големина:
960P не sd картичка, 960P 32G sd картичка, 960P 64G sd картичка, 960P 128G sd картичка
Приклучок Тип:
ЕУ Приклучокот, НИ Приклучокот, АУ Приклучокот, велика БРИТАНИЈА Приклучок
Висока Дефиниција:
960P HD
Потрошувачка На Енергија(W):
Напојување:
Нормално
Поддржани Мобилни Системи:
iOS,Android
Видео Формат На Компресија:
H. 264
Агол На Гледање (Степен):
360°
Поддржани Оперативни Системи:
Windows 10,за Windows 7,Windows 8,Windows XP
Број На Модел На:
YZ-H620M18FG
Алармот Акција:
FTP Фото,e-mail Фотографија,Локалните Алармот
Технологија:
Пан / Навалување / Зум
Бренд Име:
YUZUN
Димензии (L x W x D)(mm):
300*200mm
Напојување(V):
DC12V/5A
Стил:
Кутија Камера
Складирање:
128g
Аудио Излез:
Никој
Сензор:
CMOS
is_customized:
Yes
Ѕидот Заградата:
страна
IR Растојание(м):
100-150m
Мрежен Интерфејс:
4G
тф-картичка:
128G ТФ-Картичка
Сензор Бренд:
SONY
Инсталација:
страна
Тип:
ip камера
Специјални Функции:
Водоотпорен / Водоотпорна
Конективност:
4G
боја:
Бела
Леќа (mm):
4.7-84.6 mm
R

Купувачите избираат и