.

.

SSICON 2MP 4MP Метал Куршум IP Камера 2.8-12mm Varifocal Леќа 4x Зум IR Растојание 40M Водоотпорен РОЕ видео надзор Камера Отворено Onvif

SSICON 2MP 4MP Метал Куршум IP Камера 2.8-12mm Varifocal Леќа 4x Зум IR Растојание 40M Водоотпорен РОЕ видео надзор Камера Отворено Onvif

DEN 2055.00
DEN 2978.88
-31 %
Од стока

SSICON 2 MP 4 MP Метал Куршум IP Камера 2.8-12mm Varifocal Леќа 4x Зум IR Растојание 40 M Водоотпорен РОЕ видео надзор Камера Отворено Onvif Карактеристики : *H. 264 Висок профил; *30 PCS IR Led диоди; *2.8-12mm 4.0 мегапикселна Леќа; *Стандардна ONVIF Протокол; *Hisilicon високи перформанси DSP; *Висок квалитет на прогресивно скенирање CMOS ; *Метал Домување Водоотпорен Надворешна Употреба; Спецификација : Име на Производ
Начинот на кој се поврзете камерата со CMS Софтвер :
Internet Exporer Далечински Најава :
П : Што е стандардно ip адресата на камерата ? A : 192.168.1.10 корисничко Име : admin Лозинка : нула ( празен ) ! П : Дали камерата поддржува Движење Откривање,FTP,e-mail алармот, RTSP и така натаму ? A : Да ! Сите IP Камери што се продаваат ги поддржува овие функции . 1) ве Молиме Поставување на движење откривање во CMS софтвер . 2) Ние предлагаме Прекине со U и File Zilla FTP Сервер за да го вчитате видео или слика. 3) За е-пошта алармот,ве молиме да користите e-mail server кој поддржува SMTP ( Hotmail ,Yahoo не ги поддржуваат SMTP ,обидете се со Gmail ве молиме ) . 4) RTSP URL за VLC медиа Плеер :
rtsp : //$(IP) : $(ПРИСТАНИШТЕ)/user=$(КОРИСНИКОТ) и лозинка=$(PWD)&channel=$(Канал)&поток=$(Поток).сдп?real_stream Пример : rtsp : //10.6.10.25 : 554/user=админ и лозинка=&channel=1&поток=0.сдп?real_stream П : Што е пристаништа информации на камерата?
A : ONVIF 2.0 Порта 8899; RTSP Порта 554; HTTP Порта 80; Медиумите Порта 34567 П : Дали камерата поддршка ОДНОСНО ,Chrome ,Firefox и така натаму ? А : Од plug-in проблем ,за веб интерфејс IP адресата РАЧНО,ОДНОСНО САМО поддржува Мулти Јазик . Chrome,Safari само поддршка Кинески .За cloud server XMEYE.NET ,таа го поддржува мулти јазик П : Кога ќе се заврши чекори за да додадете ја камерата за да CMS листа,зошто тоа да го извести "не Може да се најде на Уредот" дури и јас може да се види основен ip адреса 192.

Сензор Големина:
4MP, 4.0 ПРАТЕНИК Со ПО, 2.0 ПРАТЕНИК, 2.0 ПРАТЕНИК Со РОЕ
Хоризонтална Резолуција:
1200TVL
Фокус:
2.8-12mm зум
Минимална Осветлување(Лукс):
0.01 ЛУКС
Поддржани Мобилни Системи:
iOS,Android,Symbian
Видео Формат На Компресија:
H. 264
Агол На Гледање (Степен):
90°
Конективност:
RJ45
Технологија:
Инфраред
Алармот Акција:
FTP Фото,e-mail Фото
Поддржани Оперативни Системи:
Windows 7,Windows 8
IR Растојание(м):
40m
Стил:
Куршум Камера
Инсталација:
Таванот
Висока Дефиниција:
2.0 Мегапиксели
Аудио Излез:
Никој
Број На Модел На:
SC-IP1080D36IR
Сензор:
CMOS
Ѕидот Заградата:
Таванот
is_customized:
Yes
Складирање:
Никој
Димензии (L x W x D)(mm):
200*78*78cm
тф-картичка:
Никој
Бренд Име:
dagro
Мрежен Интерфејс:
RJ-45 10/100Mb Ethernet Слот
Потрошувачка На Енергија(W):
5W
Сензор Бренд:
SONY
Напојување:
Со РОЕ
Напојување(V):
dc12v 1а
Тип:
ip камера
Специјални Функции:
Водоотпорен / Водоотпорна
боја:
Браун
Леќа (mm):
2.8-12mm
СТАН:
XMeye
Чипсет:
3518EV200+SC2045/F22
Леќа:
2.8-12 Varifocal Леќа
Минимална Осветлување(Лукс):
0.01 Лукс Ф1.2
IR растојание:
40m
Led диоди:
42 IR Led диоди
Onvif:
Yes
Тип:
ip cctv камера
домување:
Метал
Стил:
Куршум IP Камера
R

Купувачите избираат и