.

.

Dewtreetali Супер Wifi ElM 327 OBD II 2 Автомобил Дијагностички Алатка OBD Скенер Интерфејс за Android & IOS Систем Elm327 Wifi Mini

Dewtreetali Супер Wifi ElM 327 OBD II 2 Автомобил Дијагностички Алатка OBD Скенер Интерфејс за Android & IOS Систем Elm327 Wifi Mini

DEN 383.52
Од стока


Драг Пријател,
Бидејќи CD-то е многу лесно да се скршени во текот на долго време на транспортот, ние не ја испратите CD повеќе. ние директно даде на QR код на софтверот во табелите подолу опис.
Ве молиме затворете anti-virus програмер кога инсталирате софтвер,Инаку exe/zip/rar датотека ќе биде нападнат&delete.Ве молиме да земете лесно, софтвери, се безбедни за да ја вашиот компјутер .
Ви благодариме
Спецификации
Предмет Тип : Автомобил Дијагностичка Алатка
Материјал : Пластика
Тежина : 15g
Боја : Сина+Бела
Напон : 12 V
Актуелни : 45m A
Излез Протокол на Владата : RS232
Baud Rate : 9600 или 38400
Интерфејс : УБС
Состојба : 100% сосема нов и висок квалитет
Поддршка на Систем : DOS/Windows
Протоколи :
ISO15765-4(МОЖЕ ДА)
ISO14230-4(KWP2000)
ISO9141-2
J1850 VPW
J1850 PWM
Функции :
1.Прочитајте дијагностички проблеми кодови, и генерички и производителот-специфични, и прикажување на нивните значење (над 3000 генерички код дефиниции во базата на податоци).
2.Јасно проблеми кодови и исклучување на МИЛИ ("Check Engine" светлина)
3.Прикажете тековната сензор податоци, вклучувајќи :
Моторот ВРТЕЖИ во минута
Пресметува Оптоварување Вредност
Coolant Температура
Гориво Систем Статус
Брзината На Возилото
Краток Рок Гориво Трим
Долгорочни Гориво Трим
Доза Цела Притисок
Времето Однапред
Внесувањето Воздух Температура
Проток На Воздух
Апсолутна Гас Позиција
Кислород сензор напони/поврзан краток рок гориво скратува
Гориво Систем статус
Гориво Притисок
Компатибилен Возила :
За BMW
За Xiyate
За Форд
За МИНИ
За Jaguar
За Бенц
За Јавноста
За Chrysler
За dodge
За Eulogize
За BYD F3/F0
За Chery
За Алто 09
За Suzuki
За Хонда
За Тојота
За Mazda
За Мицубиши
За NISSAN
За Субару
За Land Rover
За Chevrolet
За "ШКОДА"
За Infiniti
За k Ia
За современите
За Ауди
За Saab
За "Опел"
За Citroen
За Убави
За Volvo
За Fiat
Карактеристики
Графички интерфејс софтвер : Scantool, Scanmaster, Proscan, Pcm SCAN, Digimoto, исто така супер терминал за да одговара на наставата се употребливи.

Ажурирање На Софтвер:
No
Специјални Функции:
Bluetooth
Бренд Име:
Dewtreetali
Јазик:
Англиски
Тип На Објект:
Код Читатели & Алатки За Скенирање
Хардвер Верзија:
В1.5
Верзија На Софтвер:
В1.5
Име на производ:
автомобил код читач
боја:
White&Сина
Напон:
12V
Работат на струјата:
45mA
Baud rate:
9600 или 38400
Излез протокол:
RS232
Материјал:
Пластични
Тежина:
15g
R

Купувачите избираат и