.

.

Cnlinko М12 LP12 серија 3 pin кружни конектори водоотпорен конектор sp13 една дупка страната socket

Cnlinko М12 LP12 серија 3 pin кружни конектори водоотпорен конектор sp13 една дупка страната socket

DEN 287.00
DEN 312.00
-8 %
Од стока

Cnlinko М12 LP12 серија 3 pin кружни конектори водоотпорен конектор sp13 една дупка страната socket
Опис на производот Спецификации Поврзување на владата Latching Заклучување поврзете Заштита ниво IP67 Кабел спецификација 18 AWG Дијаметар спектар Φ3mm~Φ6mm Контакт со дијаметар×Количина Φ1.0×3 Тековна оценка(А) 5 A Оперативен напон(AC.V.rms) 200 V го Издржат напонот(AC.V)1min 1000 V Контакт отпор на Изолација отпор >500 MΩ Издржливост ≥500 парење&unmating циклуси Температура оценка -40°C~80°C Метод на поврзување на кабелот за Лемење Спречи согорување ниво UL94-V0 Материјал Школка&изолирани делови Високи перформанси инженеринг пластика Хардвер метален Цинк легура(бисер тешко хром) Контакт pin Бакарни легури(позлатени) Пролет Нерѓосувачки челик Запечатување Силика гел Главни карактеристики Запечатени против прашина и течност (IP65/IP67) Вибрации отпор,отпорност,која се протега отпор брзо заклучување поврзување; контактот со капак Апликација индустрии Фаза опрема - smart grid Медицинска опрема - Сервер Соларна енергија опрема - Брод на опрема за Електрични опрема - Возило опрема комуникациска опрема - Тешка машинерија
Драги пријатели, Добредојдовте на нашата продавница, Ќе ве молам да потрае неколку минути да се погледне на овој инструкции? Ви благодарам многу! 1.

Конектор тип:
Монтажа на панел
Иглички:
3 столбови конектори
Број На Модел На:
ЛП-12-C03PE-02-001
Бренд Име:
cnlinko
боја:
Црна
Материјал:
Високи Перформанси Enginner Пластика
Тип:
3 pin кружни конектори
Сертификат:
ISO9001/CE/ROHS
Оперативен напон(AC.V):
200V
Контакт Отпор:
Издржливост :
≥500 парење &unmating циклуси
Температурата оценка:
-40℃~80℃
Го издржат напонот(AC.V.рм)1 минута:
1000V
Моменталната оценка(А):
3A
R

Купувачите избираат и