.

.

Универзална 67-82mm /67mm да 82mm Чекор До Прстен Филтер Адаптер за UV,ND,CPL,Метал Чекор До Прстен Адаптер

Универзална 67-82mm /67mm да 82mm Чекор До Прстен Филтер Адаптер за UV,ND,CPL,Метал Чекор До Прстен Адаптер

DEN 623.52
Од стока

Универзална 67-82mm /67mm да 82mm Чекор До Прстен Филтер Адаптер за UV,ND,CPL,Метал Чекор До Прстен Адаптер камерата не е вклучена. Опис на производот Бренд : Amopofo Тоа е 100% сосема нов и квалитет што е гаранција. врвот на линијата квалитет, луксуз. Адаптер за Користење на ултра прецизност ЦПУ машина алатки, софистицирани материјал, висок интензитет, добра работа стабилност калибар : 67-82mm Број на Модел : 67-82mm Боја : Црна Погоден : Камера Материјал : Алуминиум Функција : да се Трансформира калибар адаптер прстен, може да се монтира на предната страна од леќа за да се постигнат различни дијаметар споделување на истиот објектив дијаметар филтер, леќа хауба, дополнителни леќа и други додатоци. Целта е да се зголеми дијаметарот на објективот. Промена на филтер или адаптер или леќа или други големина од мали до големи. Compatiable За Да се страната на леќа : 67mm на страната на филтер тема : 82mm Пакетот Вклучува : 67-82mm Метал Чекор До Прстен Адаптер Превозот и Пакет : Ние ќе брод вашата превозот адреса. Сите предмети ќе се испраќаат преку Кинески Пост или Хонг Конг Пост Пакет Услуги. може да потрае околу 7 - 10 работни дена, со следење на број. Контакт : Ако има било какви прашања,ве молиме да бидат слободни да контакт со нас преку aliexpress.

Компатибилен Бренд:
Кодак,на CANON,Leica,Сигма,Fuji,Samsung,Sony, Minolta,Олимп,Panasonic,Pentax,NIKON
Бренд Име:
Amopofo
Број На Модел На:
67-82mm Метал Чекор До Прстен Адаптер
R

Купувачите избираат и