.

.

DC12V LED Лента SMD 5050 60LEDs/m 5M/многу IP20 IP65 Флексибилна Лента, Светлата за 5050 RGB RGBW RGBWW УПТ Бело Топло бела, Црвено и Сино Зелена

DC12V LED Лента SMD 5050 60LEDs/m 5M/многу IP20 IP65 Флексибилна Лента, Светлата за 5050 RGB RGBW RGBWW УПТ Бело Топло бела, Црвено и Сино Зелена

DEN 215.00
DEN 307.20
-30 %
Од стока


DC12 V LED Лента SMD 5050 60 LEDs/m 5 M/многу IP20 IP65 Флексибилна Лента, Светлата за 5050 RGB RGBW RGBWW УПТ Бело Топло бела, Црвено и Сино Зелена
Пакет Содржина
5meters /1 Тркалаат ( не вклучуваат адаптер и контролор )
Ако ви треба адаптер и контролор, ве молиме кликнете тука : , ,
Опис :
Име на производ : 5050 LED Лента
Прозрачна Флукс : 10-12 LM
Боја Tempreture : 3000-3500 K(Топло Бела) 6000-6500 K(Бела) 7000-7500 K(Ладно Бела),Црвена,Зелена,Сина,Жолта,RGB,RGBW,RGBWW
Моќност : 7-8 W/m,( За 5m ,ви препорачуваме употреба 5 A адаптер )
Големина : 500cm(5 M) x 10мм x 0.2 cm
На селотејп може ДА НЕ се цврсто sticked.
LED Лента се Лемење со парчиња од фабриката , се одликува со 5 метри,тоа не е квалитет проблем !
Примена :
1.Идеален за декорација на градење на контурите, пејсажи осветлување, забава теми,
2.Празник на светлината скулптура, декоративна слика, активни знаци, прикажува, продавница прозорци
3.И storefronts, бар, ноќен клуб, на улица, тротоарот, дек, парк, тремот, скалите, оградата, таванот, или патеката. УПТ LED Лента :

Емитуваат Боја:
Сино, RGB, Зелена, УПТ, Црвена, Бела, Жолта, Ладна бела, Топло Бела, RGBW, RGBWW
Wattage:
NO Waterproof, Waterproof
Тип На Објект:
Лента
Број На Модел На:
12v led лента 5050
LED Чип Бренд:
Epistar
Лента тип:
SMD
Енергија:
Префрлете
Просечен Живот (часот):
50000
Водоотпорен:
Yes
сертификација:
RoHS,CE
Повод:
дневна соба
Извор На Енергија:
DC
Led Диоди Број/M:
60 компјутери/m
Боја Temp(К):
Топло Бела(3000-3500K)
Бренд Име:
Gleco
LED Чип Модел:
SMD5050
Напон:
12V
Потрошувачка на енергија (W/m):
7.36 W/m
Спецификации (монистра светлина / m):
60pcs/m
Wattage:
7-8W/m,35W/5m
боја:
УПТ,RGB,RGBW,RGBWW,бела,Топло Бела,Ладно бела,Жолта,Црвена,Зелена,Сина
R

Купувачите избираат и