.

.

24v 7.2 w 720 lm LED светло бар за прикажување на кабинетот и знак кутија осветлување со Nichia ДОВЕДЕ во внатрешноста на 175 Степени леќа

24v 7.2 w 720 lm LED светло бар за прикажување на кабинетот и знак кутија осветлување со Nichia ДОВЕДЕ во внатрешноста на 175 Степени леќа

DEN 52272.00
Од стока

24v 7.2 w 720 lm LED светло бар за прикажување на кабинетот и знак кутија осветлување со Nichia ДОВЕДЕ во внатрешноста на 175 Степени леќа Предводени од модулот ЛЛ-F24 P600 W1 L06 B50
1.Презентации :
Datasheet табела :
Оваа цврсти led лента е специјално дизајниран за да се користи во супер-тенок една страна светлината кутии, чија длабочина е 35mm да 100mm. Број на модел на ЛЛ-F24 P600 W1 L06 B50 LED Чип Nichia/Osram Емисија боја Чиста Бела 6000-7000k Lumens 720 Моќ 7.2 W Видите агол 175° Број на led диоди 6 Век живот до 50.000 часа Успех сооднос 99.5%, по 5 години Гаранција 5 години Кабел помеѓу модули 200mm±5% CRI(Ра>) 75 IP одделение IP65 Работна температура -20 до 40°C Складирање температура -30 до 60 °C напон од 24 V боја на каросеријата Бела Големина 460mmx19mmx8mm Тежина 0.1 кг Емисија длабочина 35mm да 100mm Предности :
1. Напојува со оригинални Nichia/ Osram 1.0 Вати LED.
2. Широк агол на гледање дури и светлината излез : 175 степени
3. Backlighting на светлина кутии, чија длабочина е 35~100mm.
4. Заштеда на енергија на lightbox осветлување поради широк агол.
5. Ефикасна врска со инсталација и инсталации дијаграм.
6. Долниот светлина распаѓање и долг животен век до 35000 часа.
7. Водоотпорен, IP65, идеален за надворешна употреба. C/UL одобрени.
8. Боја единството е добро. Сите изгледа исто бела/топло бела.
9. Лесна инсталација за да ги направи ефективни.
Вниманието :
1. Оваа led лента може да се направи како завеса светлина, обично 10 парчиња една улога. Тоа е многу facile да ги инсталирате во lightbox или на таванот, кој може да го спаси инсталација цена.
2. Објективот на led лента има супер диви зрак агол175 степени, што може да се шири на светла се широко и рамномерно во супер-тенок lightbox. Тоа е совршен за таванот осветлување.
3.Led лента е со висок квалитет. Тоа е придвижуван од Nichia led која е оригинална увезени за Јапонија, и на ПХБ е на алуминиум, исто така, опремени со алуминиумски домување надвор.

боја:
6500k чиста бела, 3300k топло бела
Тип На Објект:
LED Модули
сертификација:
RoHS,УЛ,CE
Висина:
460mm
Карактеристики:
назад осветлување за lightbox
Број На Модел На:
ЛЛ-F24P600W1L06B50
Должина:
8mm
Напон:
24V
Ширина:
21.5mm
LED тип:
Nichia 1.0 Вати led
Потрошувачка На Енергија:
7.2 вати
Емитуваат Боја:
Чиста Бела/Топло Бела
Зрак Агол:
175 Степени
Брани одделение:
IP65
Led количина:
6 LED секоја лента
Оперативен Напон:
24VDC
Температурата На Работа:
-20~60
Прозрачна излез секоја боја:
720 Lumens
Животен век:
50000hours
R

Купувачите избираат и