.

.

72 LED Расте Светлина Lamp, E27 led Растение расте осветлување Сијалица 5W со маса клип носителот За внатрешна стакленички Hydroponic цвет Зеленчук

72 LED Расте Светлина Lamp, E27 led Растение расте осветлување Сијалица 5W со маса клип носителот За внатрешна стакленички Hydroponic цвет Зеленчук

DEN 515.00
DEN 686.40
-25 %
Од стока


72 LED Расте Светлина Lamp, E27 led Растение расте осветлување Сијалица 5 W со маса клип носителот За внатрешна стакленички Hydroponic цвет Зеленчук
72 led расте светилки : LED кол : 52 црвен, 20 сина Напон : 110v или 220 V за да изберете База : E27 LED бранова должина : црвена 660nm, сина 445nm LED type : SMD3528 Моќ : 5 W Зрак агол : 180 степен Дијаметар : 47mm Должина : 54mm
Клипот Карактеристики : САД/ЕУ plug да E27 приклучок адаптер клип конвертор САД/ЕУ приклучок може да биде директно поврзан со светилки Со контрола On / Off прекинувач Можете да ја промените на сијалицата е осветлување агол и heigh Направени од издржлив и практични метал и пластика мала тежина, лесно да го инсталирате Погоден за ЛЕР / CFL светлина, крушка светилка која треба да биде не повеќе од 50 W Приклучок Тип : САД/ЕУ Номинална Струја : 6 A Боја : Бела Материјал : Премиум метал & Пластични Кабел Должина : Околу. 30cm ,power кабел должина околу 160 см .
Пакетот вклучува : 1 BUC LED раст сијалица 1 buc моќ кабел ( ЕУ или САД или велика БРИТАНИЈА приклучок за да изберете )
Answer : ___________________________ Note :
1. Власта ќе има отстапување, ако се грижите за ова, ве молиме да се консултирате со нас пред купување, ако не, ние ќе го одбие спорот за моќ.
2. Производ ќе биде преполна со едноставно пакување без мало кутии.
Сликата ја покажува :
Помалку од 400nm : Mchlorophy II апсорпција помалку, кои влијаат на photoperiod ефект, за да се спречи матични издолжување
400-500nm : (Сино) Висока апсорпција од страна на chorophy II и каротеноиди, големо влијание на фотосинтеза
Сино Светло : За растенијата раст и апсорпција. Може да го подобри chloroplast активност, за да се спречи spindling растенијата, Но од друга страна, тоа ќе инхибиција на фотосинтеза, така што растението треба многу сина светлина.

Wattage:
110V, 220V
Приклучок Тип:
НИ Приклучокот, ЕУ Приклучокот, велика БРИТАНИЈА Приклучок
Тип На Објект:
Расте Светла
Број На Модел На:
28523 28254 28255 28256 28257 28258
Тело Материјал:
ABS
Ширина:
4.7cm
Должина:
5.4cm
Гаранција:
1 година
сертификација:
CCC,CE
Карактеристики:
led расте светлина
Извор На Светлина:
LED Светилки
Бренд Име:
QvvCev
Е dimmable:
No
Извор На Енергија:
AC
Напон:
110-240V
Приклучете:
E27 приклучок за штекер
Пакет Се Вклучени:
1 x Led Расте Сијалица
Излез:
ВАШИНГТОН 85-285V
Зрак Агол:
180 Степен
LED тип:
SMD3528
led бранова должина:
црвено 660nm, сина 445nm
моќност:
5W
LED:
72LED
R

Купувачите избираат и