.

.

20W ЕУ НИ Plug Топла Топи Лепак Пиштол со 7mm Лепак Стап Мини Индустриски Пиштоли Термо-Електрична Топлина Температура Алатка

20W ЕУ НИ Plug Топла Топи Лепак Пиштол со 7mm Лепак Стап Мини Индустриски Пиштоли Термо-Електрична Топлина Температура Алатка

DEN 348.00
DEN 348.48
-0 %
Од стока

Опис
-Лепак пиштол : Материјал : пластични & алуминиум& PTC керамика Работна сила : 20 W Индикатор : LED Приклучок тип : САД,ЕУ Работен напон : 100 до 240 V Фреквенција : 50-60 Hz Термостат Оперативни температура : 140 ~ 240 ° Млазницата дијаметар : 1.3 mm Млазницата материјал : Алуминиум загревање време : 3-5 минути Боја : сина Лепак прачки : Боја : транспарентна Пакет : едноставен пакување Стап големина : 6.8-7.8 mm Лек време : 10-20 Големина : 7mm(дијаметар)*19cm (должина)
Индикатор : LED Приклучок тип : САД
Кабел должина : 150cm
Примена :
1.Играчка модел.
2.Вештачки цвеќиња,елка.
3.Декорација,метали производ.
4.Дрво производ,карта на хартија.
5.Електроника коло штица и др. Карактеристики : Важат за 7mm лепак стап
Практичен и лесен, удобен да го држите во рака.
Брзо загрева (5-8mins), без губење на време.
Лесно операција, 2 прст активирањето, се движи нагоре и надолу во лак.
Доаѓа со метални застане за да одговараат на вашите треба подобро.
Широка примена во занаетчиски и поправка на работа. Претпазливост
1.Топла топи лепак пиштол е висока температура на производот.
Ако клиентот користи големината на топи лепак дека
видови не се согласувам со тоа ќе предизвика топи лепак
рефлукс и оштетени лепак пиштоли.
2.Дали nottouch млазницата област и се стопи лепак,за тие
се висока температура, кога тие работат.Забрани за користење
во ситуација во која лесно гориво и експлодираат лесно.
3.Додека е на работа,не се подигне ,и млазницата не може да
нагоре.Ако лепак пиштол не работи континуирано за 15
минути,ве молиме отстранете го eletrical.

моќност:
20W
Приклучок Тип:
САД, ЕУ
Извор На Енергија:
AC
Номинална Напон:
100-240V
Млазницата Материјал:
Бакар
Број На Модел На:
3k-20w
is_customized:
Yes
Бренд Име:
ELECALL(工具)
DIY Материјали:
Електрични
R

Купувачите избираат и