.

.

Mastech MS2108A Дигитални Менгеме Метар Авто Опсег за DC AC Струја Multimeter Напон Фреквенција Тестер

Mastech MS2108A Дигитални Менгеме Метар Авто Опсег за DC AC Струја Multimeter Напон Фреквенција Тестер

DEN 1775.52
Од стока


MASTECH MS2108 A Дигитални Менгеме Метар Amper Менгеме AC DC Струја Напон Capacitor Отпор Тестер Авто Спектар Multimeter
Карактеристики :
Во согласност со GB / T 13978-92 Општи технички услови на дигитални multimeter
Во согласност со GB4793.1-1995 (IEC-61010-1) Безбедносни барања за електронски мерни инструменти
Припаѓаат на два загадувањето, во текот-напон стандард CAT III 600 V
Фреквенција на мерење на функција менгеме
Се стега главата осветлување функција
Автоматско / рачно опсег
Data Hold
Max / Мин Мерење
Тест на диоди
Континуитет тест / automatic опсег
Целосна палета заштита од преоптоварување
Максимална вилица отворање големина : Φ26mm
Автоматско исклучување / позадина светлина
Overmolded обвивка,
Со задржување на податоците и релативната вредност на тестот и на врв на се одржи
4000 зборови дисплеј со 42 сегмент аналогни бар граф
Спецификации :
DC напон : 400m V / 4 V / 40 V / 400 V / 1000 V ± 0.8%
AC напон : 4 V / 40 V / 400 V / 750 V ± 1%
DC Струја : 40 A / 400 A ± 2%
AC струја : 40 A / 400 A ± 2%
Отпор : 400Ω / 4 KΩ / 40 KΩ / 400 KΩ ± 0.8%; 4 MΩ / 40 MΩ ± 1.2%
Capacitance : 40n F / 400n F / 4µF / 40µF / 400µF / 4000µF ± 4%
Фреквенција : 10 Hz / 100 Hz / 1 KHz / 10k Hz / 100k Hz / 1 MHz / 10 MHz ± 1%; 10 ~ 10 KHz ± 2%
Должност сооднос : 0.1% ~ 99.9% ± 3%
Напојување : 1.

Бренд Име:
BSIDE
Број На Модел На:
MS2108A
Дисплеј Тип:
Дигитални Само
DIY Материјали:
Електрични
Екранот Count:
4000
Авто Кои Се Движат:
Yes
Сертификат:
CE
Должност циклус:
Yes
Слаба батерија indicatuib:
Yes
ДИОДИ:
Yes
Континуитет:
Yes
Data Hold:
Yes
Назад Светлина:
Yes
Работа Светлина:
Yes
R

Купувачите избираат и