.

.

TA2024 12V 2x15W AMP Засилувач Одбор Модул Мини HIFI Digital Audio За Автомобил PC

TA2024 12V 2x15W AMP Засилувач Одбор Модул Мини HIFI Digital Audio За Автомобил PC

DEN 527.52
Од стока

Преглед
Овој одбор е дизајниран околу Tripath ТА-2024 интегрирано коло. На TA2024 е 15 W/канал континуирано просек две-канал Класа-T Дигитален Аудио Засилувач Моќ IC користење Tripath е заштитен Дигитални Моќ технологија на Обработка. Класа-Т засилувачи понуда и аудио верност на Класа-AB на исправноста и моќта на ефикасноста на Класа-D засилувач.
Совршен за проекти, овој одбор има над-струја и во текот температура заштита кола. Тоа може да биде изградена во напојува јазик или се користи како самостоен засилувач. Одборот е мала големина е дури и идеално за вклучување во ОЕМ производи или чувајте се прикажува.
Спецификации :
• Излезна моќност : 9 W x 2 / 4 ohms (0.04% THD+N), 11 W x 2 / 4 ohms (0.1% THD+N), 6 W x 2 / 8 ohms (0.1% THD+N), 15 W x 2 /4 ohms (10% THD+N), 10 W x 2 / 8 ohm (THD+N)
• ИХФ-IM : 0.18%/ 1 W, 4 ohms
• Ефикасност : 88% / 10 W, 8 ohms
• Динамички опсег : 102 d B
• Се препорачува напојување : 12 VDC, 2 A
• Димензии : Одбор : 3.54" x 2.09" (90 х 53 mm); Монтажа дупки (центар до центар) : 2.88" x 1.81".

DIY Материјали:
Електрични
is_customized:
Yes
R

Купувачите избираат и