.

.

УВ лекување лесен оброк Зелена нафта BGA пакет PCB кола за отпор заварување зелена облека Внимателно подготвени

УВ лекување лесен оброк Зелена нафта BGA пакет PCB кола за отпор заварување зелена облека Внимателно подготвени

DEN 577.00
DEN 614.40
-6 %
Од стока

МЕХАНИЧАР efix IP BGA Матрицата на Лемење Маска Мастило Алатка за Полнење за Фикс Поправка i Phone, i Pad NAND Флеш Моќ Допир IC Чип Reballing детали за Производот : 1 + зелена зелена нафта масло 6 + виолетова светлина светло нето-Метод на работа : 1. Мора да се исчисти пред да треба да се исчисти локација на потребата за поправка на локацијата на чип или матичната плоча делови, исчисти по употреба на воздушен пиштол сушење, сува состојба, треба да поправка на чип или плоча Diaoqi позиција со скалпел паралелно обложени со точниот износ на одржување Лекување зелена нафта, се обрне внимание на зелена нафта колку што е можно рамномерно обложени, потенки подобро обложување, ги собере колку што е можно да не може да има меурчиња, и тогаш зелена нафта мрежа во близина на подлога, зелена нафта на чип подлога или матичната плоча на подлога позиција. 2. Според дебелината на примена на зелена нафта, преку виолетова светлина 5 до 20 секунди, за да ја стартувате ултравиолетова светлина во најкус можен рок да се носат зелени мастило на црна подлога, црна подлога дел од улогата на лекување, но Чип или матичната плоча надвор од зелена нафта мрежа може да биде дел од транспарентен лекување, полека се откине зелена нафта мрежа, со одржување на луѓето мие чинијата за сервирање вода или алкохол за чистење на дел од подлога, а потоа продолжи да се користи зацврсти цврсти, двете чип или матичната плоча се Разредува брз лек
.

Број На Модел На:
s1512
DIY Материјали:
Електрични
is_customized:
Yes
Бренд Име:
wozniak
R

Купувачите избираат и