.

.

PX4FLOW V1.3.1 Оптички Сензор за Проток Smart Camera за PX4 PIXHAWK Контрола на Летање Систем W/ Sonar

PX4FLOW V1.3.1 Оптички Сензор за Проток Smart Camera за PX4 PIXHAWK Контрола на Летање Систем W/ Sonar

DEN 5189.28
Од стока

PX4 FLOW V1.3.1 Оптички Сензор за Проток Smart Camera за PX4 PIXHAWK Контрола на Летање Систем w/ MB1043 answer : ___________________________ Note : - MB1043 верзија веќе е заварени на sonar - најновиот 1.3.1 верзија, исто со оригиналната верзија. на задната страна има бројот на верзијата, 1.3.1 Вовед : - PX4 Flow е оптички проток smart camera. Тоа е мајчин резолуција на 752×480 пиксели и се пресметува оптички протокот на 4x binned и исечете областа на 250 Hz (светла, на отворено), дава многу висок светлина sensitivy. За разлика од многу глувчето сензори, тоа исто така работи и во затворени простории и во ниска надворешна услови на осветленост, без потреба за LED осветлување на 120 Hz (темно, во затворена просторија). Тоа може да биде слободно reprogrammed да се направи било други основни, ефикасна ниско ниво на компјутерска визија задача. Хардверски Спецификации : - STM32 F405, 168 MHz Кортекс M4 F (GFLOPS 128 + 64 KB RAM меморија) - 752×480 MT9 V034 image sensor, L3 GD20 3-оската Жиро - 16 мм М12 леќа (IR блок филтер) - Големина 45.5 mm x 35mm - потрошувачката на Енергија 115m A / 5 V Пакет листи : - PX4 FLOW V1.3.1 Оптички Сензор за Проток Smart Camera W/MB1043 ултразвучно moudle x 1 - Поврзување на кабел x 1

Беспилотни Летала Додатоци Тип:
Моторни
Бренд Име:
RCMOY
R

Купувачите избираат и