.

.

Фабер Castell 72 Обоени Моливи Lapis Де Кор Професионалци Уметник Сликарство Масло Боја, Молив За Уметност Училиште Студентски Скица Боја

Фабер Castell 72 Обоени Моливи Lapis Де Кор Професионалци Уметник Сликарство Масло Боја, Молив За Уметност Училиште Студентски Скица Боја

DEN 710.00
DEN 959.52
-26 %
Од стока


Фабер Castell 72 Обоени Моливи Lapis Де Кор Професионалци Уметник Сликарство Масло Боја, Молив За Уметност Училиште Студентски Скица Боја Карактеристики Не-токсични,Leed-слободни. Напишете мазна,брилијантни бои. Пауза-отпорни води. На моливи со стандардни дијаметар и хексагонална форма. Богати бои за вашиот избор. Спецификации Молив во боја : 36 48 72 бои. Два типа : Масло боја молив. Тело Материјал : Дрво, безбедно и healty за човечкиот организам и животната средина. Тежина : 8g/1pcs. 1 Сет : /36/48/ 72 Colors моливи Функција : Обоени Молив / Подарок.

Доведе Боја:
Обоени
Доведе Цврстина:
B
Бренд Име:
Faber-Castell
Број На Модел На:
Faber-Castell
Растворливи Или Не:
Pastille
Тело Материјал:
Дрво
Обоени Моливи Функција:
Не-Токсични
Видови:
Мрсна Боја, Молив
Headstream:
Кина
боја:
72colors/кутија
Материјал Escolar:
Професионални Цртање Молив Сет
уметност резерви:
боење моливи
Фабер Castell Polychromos:
Шарени Не-toix Висок Квалитет
R

Купувачите избираат и