.

.

ANGNYA Помине Steamer Машини Гел лак Смена Машина за Животната средина и Без Повреда Помине Уметност Убавина Алатка за Ефикасно Чистење на 100-240V

ANGNYA Помине Steamer Машини Гел лак Смена Машина за Животната средина и Без Повреда Помине Уметност Убавина Алатка за Ефикасно Чистење на 100-240V

DEN 1954.00
DEN 3005.28
-35 %
Од стока


ANGNYA Помине Steamer Машини Гел лак Смена Машина за Животната средина и Без Повреда Помине Уметност Убавина Алатка за Ефикасно Чистење на 100-240 V Детали :
Напон : 100-240 V
Текст : DC12 V/3А
Моќност : 36 W
Боја : Црна
Големина : 16.5 cm*16.5*8.5 cm(6.49 во*6.49 во*3.45 во)
Тежина : 824g
Земја/Регион на Производство : Кина Спакуван :
1* Приклучете НИ се
4* Прст Rubbers
1* Помине Steamer
2* Бела Контејнери
1* AC Кабелот за Напојување
1* Операција Рачна Работа :
1. Отворете го горниот капак на steamer исклучите машината.
2. Се прелива во 5-10ml ГЕЛ отстранување решение.
3. Користете нокти датотека поднесување на врвот грбот лесно.
4. Вклучување на прекинувач,а потоа на "H" светлина,по некое време(2mins)"S"светло,може да се стави прстите во горниот капак.
5. LED Гел може да се отстрани лесно по 5 минути,но за проширување УВ Гел,тоа ќе потрае 10mins,max temp е 52℃.
6. Користете го Помине притисни отстрани гел лак брзо пред да се исуши повторно(во рок од 15 Секунди е подобро),исклучете ја машината по вашиот заврши. Карактеристики :
1 : Здравје и животната средина,заштита на прст не контакт со воскресението вода,воскресение вода може да се користи
2 : заштеда на време и брзина на копче операција, 5-10 секунди едно време се исчисти пет прсти Повратни информации :
За вашето задоволство и позитивни повратни информации е многу важна за нас.

Тип На Објект:
Помине Уметност Опрема
Број На Модел На:
XJ-008
Бренд Име:
ANGNYA
Стоковните Квалитет, Сертификација:
CE
Големина:
16.5cm*16.5*8.5cm(6.49in*6.49in*3.45in)
Материјал:
Нерѓосувачки Челик
боја:
Црна
wight:
824g
моќност:
36w
Тип:
ноктите се чисти
Напон:
100-240V
Земја/Регион на Производство:
Кина
На текст:
DC12V/3А
R

Купувачите избираат и