.

.

Dahua 8 Ch РОЕ NVR4208-8P 1080P Видео Ourput 8PCS 3 mp Водоотпорна видео надзор IP Камера DH-IPC-HFW1320S Security System камера

Dahua 8 Ch РОЕ NVR4208-8P 1080P Видео Ourput 8PCS 3 mp Водоотпорна видео надзор IP Камера DH-IPC-HFW1320S Security System камера

DEN 38760.00
DEN 40800.00
-5 %
Од стока


Dahua 8 CH видео надзор NVR4208-8 P Систем 8 Ch РОЕ NVR 1080 P Видео Ourput 8 PCS 3 mp Водоотпорна видео надзор IP Камера IPC-HFW1320 S Систем за Безбедност
За клиенти од следниве земја, ве молиме контактирајте со нас, ние сме слободни данок начин за вашата,така што нема потреба плаќаат данок иднина :
Германија, Велика Британија, Франција, Италија, Шпанија, Полска, Бугарија, Естонија, Грција, Унгарија, Литванија, Латвија, Романија, Словенија, Словачка, Хрватска, Белгија, Луксембург, Данска, Холандија, Австрија, Финска, Ирска, Португалија, Шведска, Чешка Република, Северна Ирска .
Спецификации :
До 8 канал со 1080 P реално време live view
H. 264/MJPEG двојна кодек за декодирање
Макс 256 Mbps дојдовни пропусен опсег
HDMI / VGA истовремено видео излез
8/16/32 канал синхрони реално време преглед, GRID (табела)
Поддршка Мулти-бренд мрежа камери : Dahua, Arecont Визија, ОСКА, Bosch, Brickcom, на Canon, КП Плус, Dynacolor, Honeywell, Panasonic, Pelco, Samsung, Sanyo, Sony, Videosec, Vivotek и др.
ONVIF Верзија 2.2 сообразност
3 D интелигентни позиционирање со Dahua PTZ камера
Поддршка 2 SATA HDDs до 8 TB, 2 USB2.0
Поддршка IPC UPn P, 8 Рое порти
Повеќе мрежа за мониторинг : Веб прегледувач, CMS(ДСС/ПШС) & DMSS
Спецификации :
Модел
NVR4208-8 P
NVR4216-8 P
NVR4232-8 P
Систем
Главниот Процесор
Dual-core вградени процесор
Оперативен Систем
Вграден ЛИНУКС
Видео
IP Камера на Текст
8 канал
Канал 16
32 канал
Две-начин на Разговор
1channel Текст, 1channel Излез, РКА
Екранот
Интерфејс
1 HDMI,VGA 1
Резолуција
1920×1080, 1280×1024, 1280×720, 1024×768
Екранот Сплит
1/4/8/9
1/4/8/9/16
1/4/8/9/16
OSD
Камерата наслов, Време, Видео загуба, Камера за заклучување, Движење откривање, Снимањето
Снимање
Компресија
H.

Изгради-во HDD:
Никој, 2T, 3T, 4T
Приклучок Тип:
ЕУ Приклучокот, НИ Приклучокот, АУ Приклучокот, велика БРИТАНИЈА Приклучок
Бренд Име:
dahua
Должина на кабел:
Никој
Број На Модел На:
NVR4208-8P
видео влез:
8 канал
КОМПЈУТЕРИ на Камера:
8pcs
Резолуција:
4MP
R

Купувачите избираат и