.

.

40pcs/многу со dhl или fedex AC 80-300V LED Дисплеј Дигитални Мулти-Функционални Метар Voltmeter Ammeter Тест инструмент 40%ПОПУСТ

40pcs/многу со dhl или fedex AC 80-300V LED Дисплеј Дигитални Мулти-Функционални Метар Voltmeter Ammeter Тест инструмент 40%ПОПУСТ

DEN 22320.00
DEN 36000.00
-38 %
Од стока

40pcs/многу со dhl или fedex AC 80-300 V LED Дисплеј Дигитални Мулти-Функционални Метар Voltmeter Ammeter Тест инструмент 40%ПОПУСТ DL69-2047 Мулти-Функција Дигитални Meter User Guide D69-2047multi-функција дигитални метар се користи за мерење на AC напон, АС струја, активна моќност, електрична енергија и фактор на моќност. Технички Индикатори 1.На точноста : 1%±2 зборовите : 2.Display Mode : AC напон и фактор на моќност ги користите четири црвени led од 0.32-инчен НАИЗМЕНИЧНА струја се користи четири црвени led од 0.32-инчен Активна моќност, електрична енергија употреба пет зелена предводена од 0.32-инчен 3.Опсег : AC напон : AC 80.0-300.0 V AC 0.0-100.0 A ( кога мерка сигнал помал од 100 A, точноста е 0.01 A, кога мерка сигнал повисока од 100 A, точноста е 0,1 A, точноста авто-промена) Активната моќност : 0.0-30000 W ( мерење напон AC 80.0 - 300.0 V ) 0.0-45000 W ( мерење напон AC 200.0 - 450.0 V ) Електрична енергија : 0.000-99999kwh фактор на Моќ : 1.000-0.000 4.Брзина : 2 пати по втор 5.Големина : 79×43×486. Инсталација Големина : 76×39 Апликација Method1. Поврзување на средното трансформатор ( зелена жица ) на blue терминал, и да се направи жица низ дупка во тековната трансформатор како график. 2. Поврзете на мерење на напон за да зелени терминал. 3. Кога на моќ, на метар ќе се прикаже на мерка резултат на напон, струја и фактор на моќност.

Димензии:
Нормално
Напојување:
AC
Бренд Име:
JUANJUAN
DIY Материјали:
Електрични
Дисплеј Тип:
Дигитални Само
Број На Модел На:
Нормално
Точноста Класа:
Нормално
Мерен Опсег:
80.0-300.0 V
Температурата На Работа:
Нормално
R

Купувачите избираат и