.

.

CP-01A 150KHz AC Струја Сонда Тековната За Oscilloscope Чувствителност

CP-01A 150KHz AC Струја Сонда Тековната За Oscilloscope Чувствителност

DEN 1774.00
DEN 2016.00
-12 %
Од стока


CP-01 A 150 KHz AC Струја Сонда Тековната За Oscilloscope Чувствителност
CP-01 A AC Струја Сонда
Тековната сонда за Oscilloscope. Ефективен опсег 0.01 А до 400 A пропусниот Опсег : AC30k Hz~50k Hz(-3db) Батерија : 2×1.5 v Вилица големина : 28mm max.
AC Струја
Опсег Точноста Чувствителност ACA 2 A ±3.0% 0.01 A/1m V ACA 20 A ±3.0% 0.1 A/1m V ACA 400 A ±3.0% 1А/1m V

Бренд Име:
niusiwen
Oscilloscope Делови И Прибор Тип:
Oscilloscope Сонда & Додатоци
Ефективен Опсег:
0.01 А до 400A
пропусниот опсег:
AC30kHz~50kHz(-3db)
Батеријата:
2*1.5 V
Вилицата големина:
28mm max
R

Купувачите избираат и