.

.

Брзо пристигнување AINUO AN9605X 2IN1 AC Hipot/Изолација Отпор тестер AC 50/60HZ излез VFD екранот Далечински управувач,RS232/485 интерфејс

Брзо пристигнување AINUO AN9605X 2IN1 AC Hipot/Изолација Отпор тестер AC 50/60HZ излез VFD екранот Далечински управувач,RS232/485 интерфејс

DEN 17556.00
DEN 18480.00
-5 %
Од стока


Главни карактеристики
* Најновите меѓународниот стандард : во Согласност со CCC,IEC,EN,VDE,БС,УЛ,JIS барања на стандардот.
* Напон рампата нагоре/надолу,ги задоволуваат најновите индустриски стандард барања
* Дефект тековната горна/долна граница поставување,интелигентни судот,звук и светло за аларм
* AC 50/60 HZ излез
* Во текот на напон,во текот тековната заштита,прирачник тест жици надомест
* VFD екранот,едноставна операција
* Далечински управувач,RS232/485 интерфејс
* Ги задоволи низок напон дистрибуција индустрија најновите барања
Модел
AN9602 X
AN9605 X
AN9632 X
AN9671 X
AC Hipot Тест
Номинална Излезна
500 VA
AC : 5k V/100m A
100 VA(AC : 5k V/20m A)
Излезниот Напон во Собата и Спектар
0.2 k V ~ 5.00 k V AC,100m A 10 V/чекор
0.2 k V ~ 5.00 k V AC, 10 V/чекор
Излезен Напон Прилагодливи Го Оценувате
±(2.5% од поставување+10 V)
Излезен Напон Резолуција/Точноста
10 V, ±(2.5% од поставување+10 V)
Фрекфенција Опсег
50 Hz, 60 Hz (Изборен)
Излез Waveform
Sine бранови, чиста отпор, над 200 V, нарушување
Горната и Долната Граница на Истекување Тековната Поставување
AC : Горниот : 0.10 ~ 100.00 ма, Пониски : 0.10 ~ 100.00 m A(0=исклучите), 0.01 m A/чекор
AC : Горниот : 0.10 ~ 20.00 ма, Пониски : 0.

Бренд Име:
Ainuo
DIY Материјали:
Електрични
Дисплеј Тип:
Дигитални Само
Број На Модел На:
AN9605X
Тестирање Напон:
0.2 kV-5.00 kV AC, 10V/чекор
Точноста Класа:
2%
Температурата На Работа:
Нормално
R

Купувачите избираат и