.

.

AU/ЕУ/велика БРИТАНИЈА/САД Plug DC24V 0.5 ЕДЕН Адаптер AC 100V-240V да 24V DC Конвертор Напојување Адаптер За ТОА светло LCD TV

AU/ЕУ/велика БРИТАНИЈА/САД Plug DC24V 0.5 ЕДЕН Адаптер AC 100V-240V да 24V DC Конвертор Напојување Адаптер За ТОА светло LCD TV

DEN 186.00
DEN 195.84
-5 %
Од стока


DC24 V 0.5 ЕДЕН Адаптер AC 100 V-240 V да 24 V DC Конвертор Напојување Адаптер 5.5*2,5 mm
Карактеристики :
Заштита Од Преоптоварување
Краток Спој Заштита
Во текот напон заштита
Ефикасност : ≥85%
Примена :
На 24 V 0.5 ЕДЕН адаптер е генерално се применуваат за : рекламирање уредот, екранот, аудио, комуникации, ТОА, осветлување, електронски инструменти, засилувачи, принтери, LCD TV, GPS навигација, дигитална фото рамка, индустриски производи, итн.
Спецификација :
Количина : 1pc
Модел : MDL-2405
Текст : AC 100~240 V 50/60 Hz
Излез : 24 V DC 0.5 A
AC Plug стандард : АУ, ЕУ, велика БРИТАНИЈА, САД
DC Plug Димензија : DC5.5*2.5 mm (Компатибилен : 5.5 * 2.1 mm)
DC Plug поларитетот : во внатрешноста на позитивниот (+) надвор негативниот (-)
Кабел должина : Околу. 1 м
Тежина : Околу. 130 g
Забелешка : ве Молиме бидете сигурни дека на излез и конекторот е ист како што ќе одговара за.
( Тоа е мало, без оригинално пакување )
1 X 24 V 0.5 Напојување Адаптер 1. ВО СВЕТОТ ПРЕВОЗОТ. (Освен некои земји и APO/FPO)
2. Нарачки обработени навремено по плаќање на проверка.
3. Ние само брод да се потврди цел адреси. Вашата цел адресата МОРА да ОДГОВАРА на вашиот Превозот адреса.
4. На сликите кои се прикажани не се вистински објект и се за вашиот референца само.

Чашката Стандард:
САД, ЕВРОПСКАТА УНИЈА, ВЕЛИКА БРИТАНИЈА, АУ
Употреба:
Стандардна Батерија
Брзо полнење:
No
Број На Модел На:
24V DC адаптер
Излезен Интерфејс:
USB Излез
Батеријата Број:
1
Тип:
Електричен
Интелигентни Полнење:
Yes
Бренд Име:
ALLOYSEED
екран:
No
Пакет:
No
Објектот:
адаптер за напојување
Број На Модел На:
135670
R

Купувачите избираат и