.

.

4pcs Алуминиумски Прачки за Заварување Ниска Температура Tig Лемење Лемење Стап Род 4mmx230mm

4pcs Алуминиумски Прачки за Заварување Ниска Температура Tig Лемење Лемење Стап Род 4mmx230mm

DEN 61.00
DEN 102.72
-41 %
Од стока


BI0003074
Спецификација :
Бренд нови
Материјал : Алуминиум легура
Должина : 230mm/9"
Дијаметар : 4mm
Боја : Сребрена
Топење температура : за или
Примена : Алуминиум и алуминиумски легури заварување,лемење
Се препорачува за заварување или лемење алуминиум легура : 1060, 1350, 3003, 3004, 3005, 5005, 5050, 6053, 6061, 6951, 7005, и фрлија легури 710.0 и 711.0
Функција :
Одлична отпорност на корозија.
Се минимизира родител материјал нарушување во текот на заварување.
Процес : запали факелот, (оган нема да betoo мали, за да биде во можност лесно горат цевка веднаш до топлина мијалник). Крајот на изгореница
(по можност вертикално гори, факелот може да биде малку повисока, со син пламен), во горење процесот на electrode
греење лемење и заварување прав во прав стави ја на стап. Со лемење во прав и се обиде paddling на потребното
заварување, заварување electrode, како што се температура, исто како и водата во заварување electrode. Ако ги тргнеме на не-стап електроди
продолжи до крајот на греење. (Не намерно се користи во процесот на заварување со пламен изгорени електроди, или да го
вертикална горат статус. Подигнати под electrode ќе зависи од топење температура.

Број На Модел На:
Прачки За Заварување
Бренд Име:
Mayitr
Должина:
230mm
Материјал:
Алуминиум / Алуминиум Легура
Примена:
ЗАВАРУВАЊЕ
Заварување Тековната:
Други
Дијаметар:
4mm
оперативен тековната:
Други
Температурата На Работа:
Други
R

Купувачите избираат и