.

.

Нови 1pcs 3 во 1 Прецизност Aneroid 9 Акрилик Современа Барометар со Температура и Hygrometer Влажност Риболов b2801

Нови 1pcs 3 во 1 Прецизност Aneroid 9 Акрилик Современа Барометар со Температура и Hygrometer Влажност Риболов b2801

DEN 1439.52
Од стока


Спецификација На САД верзија на овој инструмент покажува barometric притисок во царскиот единици (in Hg) и вклучува референца игла за следење на промените. 9" акрилик рамки и бели бирање е убав. Тоа е современиот дизајн е дома или во канцеларија, одборот соба или на современото живеење соба амбиент. На барометар е опремен со сет завртка за лесно калибрација. Позадината вклучува кука за лесно да виси. Референтна игла песни промени во barometric притисок. 盒式拉烟器使用视频 : http : //v.youku.com/v_show/id_XMTE5 MTA2 Mz Y0.html Имајте на ум : Вие треба да се лекторирани барометар според информациите од времето сајт за градот пред да го користите. Термометар и Hygrometer не треба. Answer : ___________________________ NOTE : барометар работи само со минимален притисок на 960h Pa,треба да проверите со вашиот локален притисок пред место цел.Ако вашиот локален височина е повисока, притисокот на воздухот е пониска, е надвор од нашата dial најниска numer 960,не можете да ја користите оваа содржина за вашиот регион.Ви благодариме.

Бренд Име:
пешачки
is_customized:
Yes
R

Купувачите избираат и