.

.

ширина 1.8 m двострано слој затемнување крпа, средство за сончање ткаенини, soundproof завеси чадор материјал

ширина 1.8 m двострано слој затемнување крпа, средство за сончање ткаенини, soundproof завеси чадор материјал

DEN 1747.00
DEN 1838.40
-5 %
Од стока

производот
Име : Засенчување платно
Широк : 180 cm,должината 500cm=5m,(1m=100cm=3.28 ft),должината може да продолжат,не сече. Сенка крпа сенка платно е , во мало е да го блокираат сонцето и сонце, е функција на помошни сенка текстил, ткаенини , често во комбинација со други ткаенини користи за покривање на предмети играат улога во избегнување на контакт со отсјај . И ултравиолетова светлина има бариера ефект. Во моментов, постојат сенка ткаенина, завеси , која има мека чувствуваат , со својата завеси направија секоја зима ладна , лето топлина функција , со добра приватност и soundproofing. Обложени сенка платно : за обична обоена ткаенина слој за да се постигне сенчење ефект на ткаенина, генерално silvering слој , собираат , итн., овој материјал има два или повеќе слоеви ; Печатени сенка платно : По боење или сенка крпа боење retardant доработка , премачкување или печатење на трансфер печатење методи , бојата е поставен на ткаенина површина , направени од печатени сенка крпа ; Материјал : компанијата произведува сенка платно е обично полиестер материјал , постојат оксфорд ткаенина , со кориснички Полиестер : Полиестер е синтетички влакна е важен видови, е трговско име на полиестер влакна . Тоа е врз основа на прочистена terephthalic киселина (PTA) или dimethyl терефталат (DMT) и етилен гликол (на ПРИМЕР) како суровина esterification или transesterification и polycondensation реакција на влакна-формирање на полимер подготвени - - полиетилен терефталат , и по третман со кој се врти влакна направени на естер (PET).

боја:
Нормален стил, подобро стил
Број На Модел На:
l
R

Купувачите избираат и