.

.

UltraFire Батерија LED Светилка Рачни USB FlashlightRechargeable Li-ion Batteryt Со USB Кабел 300LM 3 Режими на Мини

UltraFire Батерија LED Светилка Рачни USB FlashlightRechargeable Li-ion Batteryt Со USB Кабел 300LM 3 Режими на Мини

DEN 767.52
Од стока

1,ќе добиете : 1 Pcs USB LED Светилка + 1 Pcs USB Кабел + 1 Pcs 14500 Заштитени Батерија Li-ion Батерија. 2,USB светилка со 3 начини : Висок / Низок / Strobe.Без мемориска режими! 3, Моќ : 1*14500 3.7 v батерија. (Батеријата вклучена) 4,Внимание : Ова е заштитен 14500 батеријата,тоа ќе биде малку повеќе од нормалното 14500 батерија,големина : 52.4* 14.4 mm | Тежина : 17g | Копчето Врвот на Батеријата | До 500 циклуси на полнење и празнење. 5,USB кабел е вклучен за употреба со повеќето универзален USB адаптери и USB портови, што го прави лесен за надополнување на факелот во насекаде.На полнење преку USB порта, со led светло покажува состојбата на полнење, црвена значи полнење, зелена значи целосно наполнета. Опис на производот За USB светилка На Ultra Fire SK58 факелот е идеален избор за пешачење,кампување,спроведување на законот и пребарување & спасување. Карактеристики 1)Направени на висока ефикасност LED чип со животниот век на 100,000 часа,до 300 Lumens. 2)Еден-прекинувач за брз и удобен операција.Страна капа switch. 3)Изградена од трајни алуминиум,покритие со анти-абразивни слој. 4)Обратна поларитетот заштита,за да се заштитат од несоодветното инсталација. 5)Внатрешна жици се однесува на висока ефикасност бустер коло,работен напон е широк и може да се користат батеријата во најголем степен.

Тип На Објект:
Рефлектори
Тип На Батерија:
14500
полнач:
Батерија
Префрлете Го Режимот:
Зумирање
боја:
Црна
Тело Материјал:
Алуминиум
Водоотпорен:
Yes
сертификација:
CCC,CE
Бренд Име:
UltraFire
Осветлување Растојание:
50-100 метри
Функција:
Тешко Светлина
Лумен:
300
Wattage:
7W
Поддршка Dimmer:
2-4 датотеки
Зум:
Yes
R

Купувачите избираат и