.

.

UltraFire Кри XPG 396LM 4W 10180 Мини LED Светилка

UltraFire Кри XPG 396LM 4W 10180 Мини LED Светилка

DEN 767.52
Од стока

Опис : Ultra Fire фенерче е минијатурна LED светилка дека е неверојатно мали, но сепак целосно опремен и изненадувачки светла. Придвижуван од еден 10180 батерија, високо ефикасни Кри XPG LED излези до 396 Lm. Тоа е совршен за секојдневна употреба, итен случај осветлување и крупен задача Главни Карактеристики : ● Супер симпатична мини keychain светло ● Користи Кри XPG поведе со 396 Lm излез ● Rotate главата циклуси за да го вклучите / исклучите светлото ● Опашка keychain прстен го прави сигурни дека вашата светилка секогаш е блиску на дофат на раката ● Трајни авиони-одделение алуминиум тело во хард-елоксирани анти-абразивни заврши ● Напојува од страна на еден 10180 батеријата ( вклучени ) ● USB кабел : 28cm ● Нож должина : 12cm; нож должина : 5cm Спецификација Целина Бренд : Ultrafire Светло Тип : Мала Светилка големина : Мини Emitters Количина : 1 Lumens Опсег : 200-500 Lumens Прозрачна Флукс : 396 Lm Боја Температура : 6000 - 7500 K Функција : Прилагодува осветленоста Функција : Кампување,ЕДЦ,Итен Батерија Тип : 10180 Батеријата Количина : 1 Батеријата Вклучена или Не : Yes Детали за Производот Тело Материјал : Aerospace-одделение Алуминиум Легура светла боја : Кул Бело Пакет Содржина : 1 x Светилка, 1 x Микро USB Кабел, 1 x Нож.

Тип На Објект:
Рефлектори
Лумен:
250
Wattage:
4W
полнач:
Батерија
Фокусна Должина:
Не-прилагодлив
Префрлете Го Режимот:
Зумирање
Тело Материјал:
Алуминиум
Водоотпорен:
Yes
Зум:
No
сертификација:
CCC,CE
Осветлување Растојание:
< 50 m
Бренд Име:
UltraFire
Функција:
Тешко Светлина
боја:
Темно Сива Боја
Поддршка Dimmer:
Една датотека
Тип На Батерија:
10180
Модел на LED Монистра:
кри xpg
R

Купувачите избираат и